Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Jen jediný taxikář v Melbourne nepropadl u testů

V Melbourne vytvořili test pro taxikáře, který měl zjistit jejich znalosti města i předpisů. Test neudělalo 99,6 % z nich.
Vydáno: 22.08.2014
Taxi Austrálie
Taxi Austrálie Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Testováno bylo 234 taxikářů a nepropadl jen jeden. Vlastně nepropadla jen jediná žena, která ale měla tak trochu výhodu – byla to zároveň instruktorka autoškoly.

Test připravilo město kvůli tomu, že cestující v taxících si opakovaně stěžovali, že taxikáři nevědí, kam mají jet. V testu se tak ptali během jízdy do třech různých destinací, kudy zrovna jedou. On-board kamera pak zachytávala jejich odpovědi. Navíc odpovídali řidiči na další otázky ohledně předpisů, jak jednat s tělesně a mentálně postiženými, jak správně změnit jízdné a za jakých okolností a také kdy je možné odmítnout cestujícího. Aby mohl řidič projít, musel mít alespoň 85 % testu správně.

Zdá se vám to jako drsné? Tak se podívejte na to, co se musí naučit taxikáři v Londýně. Jejich London Taxi Knowledge je uznávaný jako nejtěžší test na světě a to, co musí umět tamní taxikáři, je úžasné. Jen se sami podívejte na stránky nebo si stáhněte jejich Blue Book.

Bohužel se obáváme, že z většiny světových měst je tento přístup ojedinělý. V Praze musíte znát třeba jestli ulice Argentinská je na Praze 7 nebo 8. Testy na pražské taxikáře najdete tady.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama