Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Jedinečný elektrický Favorit zničil požár. Zbývá jich jen pár

Nejde o žádnou domácí přestavbu. Škodovka opravdu chvíli elektrické Favority vyráběla. Do dnešních dnů se jich ovšem moc nedochovalo. Z těch pár kusů, které na světě ještě jsou, vzal před pár dny jeden za své. Snad ne úplně.
Vydáno: 06.08.2017
Požár zničil elektrickou Škodu Favorit
Požár zničil elektrickou Škodu Favorit Autor: Oddělení dokumentace HZS Praha
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V devadesátých letech bylo v ejpovickém závodě škodovky vyrobeno několik elektrických favoritů. Do dnešní doby jich mnoho nepřežilo, ale ty, které ano, jsou prý pravidelně používány. Jeden by měl být dokonce uschován i v depozitu muzea automobilky Škoda. Ačkoliv se od sebe jednotlivé vyrobené kusy trochu lišily, pohonné ústrojí měly takřka totožné. Elektromotor, který vůz poháněl, disponoval výkonem 15.5 kW, tedy 22 koní.

Díky těmto hodnotám byl Favorit schopen dosahovat rychlosti 80 km/h a totožný byl i maximální dojezd, tedy 80 kilometrů. Elektromotor pak bylo potřeba nabíjet asi 14 hodin. Zajímavé je, že Favorit disponuje klasickou manuální převodovkou, které byl ve výrobě ovšem zablokován pátý převodový stupeň, protože ten už by elektromotor neutáhl. Akumulátory pohonu byly olověné a v autě jich bylo jich 14.

Problémové nabíjení

Ještě před pár dny jste toto velmi jedinečné auto mohli potkat v pražských Dolních Chabrech. Bohužel ho ale před pár dny takřka zničil požár, který vznikl při nabíjení auta. Oheň se velmi rychle zakousl do interiéru, a i když ho hasiči zlikvidovali opravdu rychle, poškození jsou bohužel velká. S trochou štěstí se majiteli podaří zachránit alespoň ten jedinečný elektromotor, ale to prý v tuto chvíli není úplně jasné. Odhadovaná škoda na autě je pak podle všeho asi 100 000 korun.

Článek je zařazen v: Škoda Auto , Škoda Favorit , elektická Škoda Favorit , elektromotor , elektropohon , požár , oheň , hasiči
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama