Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

A je to tady, ve Frankfurtu se představilo elektrické porsche

Porsche poutalo veškerou pozornost na novou generaci Carrery 911 s třílitrovým turbomotorem, a tak dokonale utajilo plány do budoucnosti.
Vydáno: 15.09.2015
Porsche Mission E.
Porsche Mission E. Autor: Porsche
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Už nějakou dobu se šuškalo, že Porsche chystá čistě elektrický vůz, který by mohl konkurovat modelům od Tesly. A ve Frankfurtu se tahle šeptanda potvrdila, světlo světa tam totiž spatřil koncept Mission E. Tváří se jako možný konkurent Tesly Modelu S a nejspíš má aspirace stát se nástupcem panamery.

Dojezd by měl u tohoto porsche dosahovat hodnoty až 500 km. Elektromotory pohánějí všechna kola, která jsou navíc i řiditelná. Celkově prý dokážou vyvinout výkon kolem 440 kW a vůz vystřelit z nuly na sto za 3,5 s, na dvě stě za méně než 12 s. Velmi zajímavý je však čas nabíjení. Baterie se prý nabijí na kapacitu 80 procent za zhruba 15 minut, což je opravdu výjimečné. Ovšem děje se tak jen ze zdrojů s napětím 800 V, které rozhodně nejsou běžnou záležitostí. Z mnohem běžnějších zdrojů o napětí 400 V je to o poznání delší čas, nicméně Mission E je vybaven technologií bezdrátového indukčního nabíjení, což proces dobíjení usnadňuje.

Díky tomu, že Mission E má baterie umístěné v podlaze a elektromotory nezabírají v automobilu mnoho místa, je interiér velmi prostorný a postrádá středový tunel. Zajímavé také je, že nikde uvnitř vozu nenajdeme fyzické ovládací prvky. Posádka veškeré vybavení ovládá pomocí OLED displejů či bezdotykově pomocí gest. Navíc celý systém prostřednictvím hlavního holografického displeje dokáže sledovat pohyb očí řidiče či pasažérů a díky tomu provádět požadované operace, aniž by člověk na displeje vztáhl ruku.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama