Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Jako hvězda. Kupte si parádní limuzínu, kterou jezdil Steve McQueen

Co mají společného Robert Kennedy, Elvis Presley, Sophia Loren, The Rolling Stones a Steve McQueen? Všichni svého času jezdili luxusní limuzínou Lincoln Continental. Teď se do této společnosti můžete zařadit i vy.
Vydáno: 09.06.2017
Upravený Lincoln Continental od Lehmann-Peterson lákal celebrity i politiky.
Upravený Lincoln Continental od Lehmann-Peterson lákal celebrity i politiky. Autor: RM Sotheby's / Auctions America
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Klasické dlouhé limuzíny už se dnes nenosí. Potkáte je pouze ve velkých městech jako ne zrovna vkusné turistické atrakce a většinou z jejich okna cosi vyřvává někdo více či méně opilý. Bohatí manažeři, umělci a významní politici dávají přednost sice stále velice luxusním a prostorným, ale přece jen nenápadnějším a praktičtějším autům. Bývaly ale doby, kdy taková auta byla znakem společenské prestiže, alespoň ve Spojených státech. A ikonou mezi limuzínami byl právě Lincoln Continental.

To nejlepší pro ty nejlepší

Ještě víc než to však byla však špičková úprava od firmy Lehmann-Peterson, na kterou automobilka poskytovala i tovární záruku. Seznam hvězdných majitelů je přitom opravdu úctyhodný. Z politiků sem patří třeba prezident Lyndon Johnson, senátor Robert Kennedy, guvernér Nelson Rockefeller, a dokonce i sovětský ministr zahraničí Andrej Andrejevič Gromyko. Z těch dalších je to třeba Elvis Presley, Sophia Loren, Spencer Tracy, Hugh Hefner, The Rolling Stones, The Supremes nebo Steve McQueen.

Právě posledně jmenovanému patřil vůz, který vidíte na fotkách. McQueen byl sice víc známý svou vášní pro motorky a rychlé sporťáky od Porsche nebo Ferrari, i on se ale občas rád nechal vozit vzadu. Limuzína z roku 1965 má najeto asi 27 tisíc mil a podle všeho je ve skvělém stavu. Tento měsíc se bude dražit na aukci RM Sotheby's v Santa Monice a očekává se prodejní cena 100 až 150 tisíc dolarů, tedy v přepočtu 2,3 až 3,5 milionu korun.

Článek je zařazen v: aukce , limuzína , Steve McQueen , Lincoln Continental
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama