Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Jaguar s Land Roverem otevřeli největší centrum klasických aut

Jestli máte také slabost pro klasická britská auta, tohle místo vám bude připadat jako ráj. V největším centru svého druhu na světě najdete všechny velké legendy značek Jaguar a Land Rover. Obrovský showroom zajišťuje také prodej a renovace.
Vydáno: 19.06.2017
Klasické Jaguary mají nový domov.

Celé centrum si můžete představit jako jedno obrovské dealerství. Jenže místo nových aut jsou tu na prodej samé desítky let staré stroje. Sídlí v anglickém Coventry, tradičním domově značky Jaguar. Právě automobilky Jaguar a Land Rover už před časem spustily rozsáhlý historický program, kdy podle původní dokumentace a za použití originálních dílů postupně vrací na svět legendární auta minulých desetiletí v dokonalém stavu. Mnoho sběratelů za taková neváhá zaplatit miliony.

Všechny velké legendy

A protože veterány a youngtimery jsou stále populárnější, najdete v novém centru přes 50 dílen, kde se experti obou automobilek věnují jejich údržbě a renovacím. Svůj domov tu mají klasické Range Rovery a Land Rovery první generace, Jaguary E-Type, vzácné závodní Jaguary XKSS a speciální servisní zóna je vyhrazena i supersportům XJ220. Celkem v areálu najdete kolem 500 aut.

Pokud tedy nějaké takové auto vlastníte, nebo po něm toužíte, nebo se prostě jen chcete podívat, lepší místo nenajdete. A nebo se alespoň podívejte na krásné fotky, už to je sám o sobě zážitek.

Reklama
Článek je zařazen v: Jaguar E-Type, Range Rover, Land Rover, Jaguar XJ220, veterány, youngtimery
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama