Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Jaguar má nový kombík. Stylový XF Sportbrake

Sportovně střižený prémiový kombík už nemusíte hledat jen u německých značek, případně u švédského Volva. Britský Jaguar představil svůj nejnovější model s označením XF Sportbrake.
Vydáno: 18.06.2017
Jaguar XF Sportbrake, nový sportovní kombík.
Jaguar XF Sportbrake, nový sportovní kombík. Autor: Jaguar
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Po několika měsících náznaků, opatrných ukázek a dílčích odhalení se Jaguar XF Sportbrake konečně ukázal v celé parádě. S délkou 4955 milimetrů je o šest milimetrů kratší než předchozí model, stejně jako sedan. Mnohem podstatnější je však o 51 milimetrů delší rozvor, což znamená více prostoru především pro cestující vzadu. Vůz také stojí na nové hliníkové platformě, která přináší lehčí a zároveň tužší karoserii. Novým poznávacím znamením jsou také zadní světla, která nyní odkazují na modely F-Pace a F-Type.

Pokud jde o velikost kufru, nabízí XF Sportbrake 565 litrů. To je podobná hodnota jakou u Audi A6 Avant nebo Volva V90 a jen o málo méně ve srovnání s BMW řady 5 Tourer. Na šampiona třídy, Mercedes-Benz třídy E, to sice nestačí, ale málo to rozhodně není. Po sklopení zadních sedadel je k dispozici celkem 1700 litrů úložného prostoru. Jak se u prémiového kombi sluší, v základu je také vzduchový podvozek na zadní nápravě.

Stěhovák se smyslem pro humor

Velikost kufru ovšem není to hlavní, Jaguar XF chce zaujmout hlavně špičkovými jízdními vlastnostmi a designem. Standardně jsou poháněna zadní kola, za příplatek je k dispozici i pohon všech kol. Ten je nicméně podle Jaguaru nastaven tak, aby se auto stále chovalo jako sportovní zadokolka. Nabídka motorů startuje naftovými dvoulitry o výkonech 163 až 240 koní, na opačném konci je pak k dispozici dvakrát přeplňovaný dieselový šestiválec o výkonu 300 koní. Zatím jediným benzínovým motorem je dvoulitr o výkonu 250 koní, dorazí však i ostrá verze se šestiválecm o výkonu 380 koní.

V luxusním interiéru najdete například velikou panoramatickou střechu, sedadla nastavitelná ve 20 různých směrech, digitální přístrojový štít o rozměru 12,3 palce, desetipalcový dotykový displej, speciální vzduchový filtr, který zbavuje venkovní vzduch pachů a bakterií, nebo ovládání gesty, díky němuž můžete jednoduchým pohybem ruky třeba zatáhnout sluneční clonu. Ve Velké Británii vůz startuje s cenovkou 34 910 liber, což je jen těsně přes milion korun.

Článek je zařazen v: kombík , sportovní kombi , Jaguar XF Sportbrake , manažerské kombi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama