Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Jaguar a Land Rover budou sledovat díry v silnici

JLR nyní testuje nový systém, který bude detekovat povrch silnice a upravovat podle něj charakteristiku odpružení. Není to nic nového? Je. O data se totiž budou auta dělit.
Vydáno: 11.06.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Představte si auto, které pojede po silnici a pomocí speciální kamery zjistí, že povrch je před ním rozbitý a jsou v něm díry. Upraví podle toho pružení a možná i zasáhne do rychlosti a stabilizace, aby se vůz nevyboural. Pak vezme tyto informace a pošle je do centrální databáze. Během chvíle tato databáze vytvoří update, který se rozešle všem ostatním automobilům JLR.

Ty už budou dopředu vědět, že tam nějaká díra je a nevlítnou do ní. Dokonce budou moct řidiče dopředu varovat a upravit magnetické tlumiče na správnou charakteristiku, kterou už odzkoušelo auto před nimi.

Tohle je další z neuvěřitelných technologií, které se dostávají do aut značek Jaguar a Land Rover. Ty předchozí, o kterých jsme už psali, byla průhledná kapota, stejně průhledné sloupky nebo promítání informací head-up displeje na celé čelní sklo.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama