Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Jaguar E-Pace předvedl výkrut jako stíhačka

Aby auta uměla skákat střechou dolů nebo kufrem napřed, to pro běžný život určitě není potřeba. V případě Jaguaru však mrštnost, s níž nám kočkovité šelmy předvádí, musíme ocenit.
Vydáno: 14.07.2017
Rekordní skok Jaguaru E-Pace.
Rekordní skok Jaguaru E-Pace. Autor: Jaguar
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jaguar se v rámci oficiální premiéry nového modelu E-Pace, menšího sourozence SUV F-Pace, dostal do Guinnessovy knihy rekordů. Kompaktnější, avšak neméně krásné SUV předvedlo pozoruhodný skok do vzdálenosti 15,3 metru. Něco podobného je už samo o sobě úctyhodné a sami s autem záměrně nic podobného dělat nebudete. Vůz ovšem tuto vzdálenost nepřekonal jen pouhým letem v přímce. E-Pace totiž letěl podobně jako stíhačka, která se otáčí kolem své osy při vodorovném letu. Tomuto manévru se říká výkrut a používají jej zejmená bojoví piloti při napadení.

Zmiňované přetočení auto samozřejmě nezkoušelo poprvé a samo od jej logicky neumí. Za potřebí bylo speciální rampy s pneumatickým vyhazovákem a taktéž musela být upravena dopadová rampa, aby bylo přistání co možná nejladnější. Ani tak to ale nebylo přistání jako v bavlnce. I přes důkladné počítání a na míru stavěnou konstrukci rampy jde o obdivuhodný výkon, který si pozornost rozhodně zaslouží.

Koupíte ho pod milion

Základní cena E-Pace by neměla přesáhnout milion korun a musíme přiznat, že vzhledem ke krásnému designu a luxusnímu pojetí vozu jsme tím mile překvapeni. Interiér je podobně luxusní jako u modelu F-Type, zdobí jej 10palcový displej, digitální kaplička přístrojů či audio Meridian a samozřejmě spousta kůže. Dále jsou k dispozici povedená sedadla a dokonce i překvapivě velký zavazadelník s objemem 577 litrů. I velmi pohledný kus by tak měl být dostupný za cenu kolem 1,3 milionu.

Pokud jde o benzínové motory, k dispozici budou přeplňované dvoulitry s 250 a 300 koňskými silami. Naftovou část nabídky pak budou tvořit dieselové agregáty s výkony 150, 180 a 240 koňských sil. Nejzajímavějším údajem je ale fakt, že E-Pace bude primárně konstruován jako vůz s pohonem zadních kol, k němuž bude možno dokoupit pohon všech kol. Na svezení se proto moc těšíme. Podrobnější údaje, technická data a velkou fotogalerii očekávejte brzy.

Článek je zařazen v: Jaguar E-Pace , Jaguar , SUV , E-Pace , Skok , Guinessova kniha rekordů , rekord , salto , vykrut
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama