Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Jaguar dovyrobí E-Type, který nestihl vyrobit před padesáti lety

V letech 1963 a 1964 mělo vzniknout 18 závodních speciálů Jaguar Lightweight E-Type. Vzniklo jich však jen dvanáct, ačkoli všem osmnácti už byla přidělena čísla podvozků i karoserie. Pochybení napraví značka nyní. Zbylých šest je ve výrobě.
Vydáno: 17.08.2014
Jaguar Lightweight E-Type
Jaguar Lightweight E-Type Autor: Jaguar
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

To, co vidíte na obrázku je sedmý – Car Zero. Není na prodej. Je určeno pouze k prezentaci na Pebble Beach, která se koná právě tento víkend. Pak půjde do muzea. Šest dalších bude vyrobeno pro konkrétní zákazníky. Žádný vůz nebude vyroben jen tak, že si ho snad někdo pak koupí. Výroba bude provedena na stejném místě, kde vznikaly i předchozí vozy – v továrně na Browns Lane v Coventry. Všechny budou mít homologaci FIA jako závodní historické vozy.

A co zákazníci, kteří budou vybráni značku, dostanou? Především speciál, který má všechno stejné, jako kdysi. Hliníková karoserie snížila hmotnost o 114 kg. Takže motor – řadový šestiválec o objemu 3868 ccm – bude mít o něco méně práce vůz rozhýbat. I když ani s těžším vozem by neměl moc práce. Vždyť i díky třem karburátorům Weber 45DCO3 má výkon přes 300 koní a točivý moment 379 N.m. Poháněná jsou zadní patnáctipalcová kola z hořčíkové slitiny prostřednictvím čtyřstupňového manuálu a diferenciálu se zvýšenou svorností.

Jaguar Head up Display

Jaguar pracuje na promítání videoher na čelní sklo

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama