Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Jaguar bude mít průhledné sloupky

Technologické vychytávky značek Jaguar a Land Rover nekončí. Po průhledné kapotě představili také průhledné sloupky a dokonce i navigaci v podobě stínového auta.
Vydáno: 16.12.2014
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Neustále nějaký marketingový odborník opakuje, že právě přichází budoucnost. Že jde o něco revolučního, supernového a extramoderního, ale nakonec se dozvíme, že vlastně nahradili ocelové soukolí plastovým, což má za důsledek tišší chod, ať je to cokoli. Revoluce ale spočívá v tom, že kolečka jsou levnější na výrobu, ale zákazník je platí, jako by byla z kovu.

Tak něco podobného teď nečekejte. To, co vám ukážeme, je opravdu revoluční kousek. Nedávno jsme vám předvedli, že Land Rover bude mít „průhlednou“ kapotu, tedy že bude snímat prostor pod vozem kamerou a vše bude promítat na čelní sklo jako na head-up displej. Bylo zapotřebí k tomu vytvořit vlastně z celého skla obrazovou plochu, na kterou se může promítat. A když už ji mají, tak ji využijí.

Průhledná kapota

Nový Land Rover bude mít průhlednou kapotu

 

Nově představená navigace pro vozy Jaguar nemá jen tak obyčejné šipky a hlasové navádění. Řidič ale následuje virtuální automobil před sebou. Nemusí tak hledat, který že výjezd z kruhového objezdu je ten pravý. Prostě pojede za ním, aniž by se musel dávat pozor, zda do něj nenajede.

Virtuální sloupky 2 Foto:

Druhou zajímavostí jsou průhledné sloupky. Jde vlastně o stejný princip jako u průhledné kapoty. Kamery snímají slepé úhly, a pokud auto zabočuje nebo prostě potřebuje mít řidič lepší rozhled, což mu dnešní ohromné bezpečné A-sloupky znemožňují, začne se na ně obraz promítat. Dokonce zvýrazní chodce nebo jiné nebezpečí, které se za nimi může skrývat.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama