Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Indický superauťák se má jmenovat Mean Metal Motors M-Zero

Každá země světa alespoň jeden supersport. Když ho můžou mít v Polsku, Lotyšsku nebo Španělsku, tak proč ne v Indii? Firma s názvem Mean Metal Motors přišla s nápadem postavit jejich vlastní superauto. Vypadá zajímavě.
Vydáno: 08.04.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Prý jde o startup firmu, která připravila plány na sporťák nejen pro indický trh. Jmenuje se M-Zero a podle návrhů jde o velmi zajímavý počin. Čtyři metry dlouhý vůz s rozvorem 2380 mm a výškou jen 1220 mm má mít klasickou koncepci závodních vozů. Základem bude monocoque z uhlíkového kompozitu, ke kterému jsou připevněny ostatní díly. Třeba také vidlicový osmiválec s dvojitým přeplňováním nebo elektrické motory. Hybridní složený výkon by se měl pohybovat kolem 800 koní (588 kW). Vůz podle plánů bude zrychlovat na stovku pod tři sekundy a maximální rychlost bude přes 320 km/h.

 

Jak to zjistili, když jediné, co zatím mají, je jen několik vizualizací a možná nějaké ty konstrukční prvky? To bohužel nevíme. Sen mají krásný. My při pohledu na nákresy ale musíme konstatovat, že do světa vypustili hned dvě varianty – jednu s plochou zádí a druhou ve tvaru kříže. Tak která se vám líbí víc?

SCG003 Stradale

Miliardáři nestačila Ferrari, tak si postavil vlastní supersport

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama