Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Hyundai už ví, jak rušit řidičův mobil

Používat mobil přes handsfree je povoleno. Ale co když řidič nemá tento systém aktivovaný? Tak vezme mobil do ruky a volá. Hyundai si patentoval systém, který mu to znemožní.
Vydáno: 20.04.2015
Mobil v ruce
Mobil v ruce Autor: thinkstockphotos.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nejde o žádné násilí v autě. Prostě bude auto signál rušit. Cíleně. Nebude rušit mobily kompletně v celém voze, i když to může být v nastavení povoleno. Ale hlavně dokáže rušit mobilní signál kolem volantu.

Prý dokáže rozpoznat, kde se mobil ve voze nachází, a tedy kdo z něj volá. Podle toho aktivuje nebo vyruší signál. Navíc podle rychlosti jízdy auta dokáže postupně vypínat i některé funkce mobilu, a to nemusí být jen volání a SMS.

Dobrou zprávou je, že při důležitém hovoru (volající musí být zanesený ve speciálním seznamu) nechá volání projít.

Rušička mobilů Hyundai Foto:

 

Otázkou ovšem zůstává, co na tento patent řeknou výrobci automobilové techniky a hlavně největší hráči na trhu se systémy Android, Apple nebo Windows. Ti totiž budou muset případně tento systém instalovat do svých softwarů a povolit jeho funkce. Navíc ho budou muset ladit pro každý automobil zvlášť, protože takový Mercedes A má trochu jiné rozložení pozic volajících než třeba v Mercedes S.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama