Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Hyundai má novou verzi svého sportovního brusu i20 WRC

Hyundai se ve Frankfurtu vytasilo se zbrusu novým vozem WRC pro příští sezonu. Jeho divize N se činí.
Vydáno: 17.09.2015
Hyundai i20 WRC 2016.
Hyundai i20 WRC 2016. Autor: Hyundai
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vedle konceptu N 2025 Vision Gran Turismo korejská automobilka představila i novou i20 WRC pro sezonu 2016. Bude to vylepšená zbraň, které by měla bojovat o vyšší umístění, než se to zatím (ne)daří staré i20 WRC. Tým Hyundai sice v minulém roce dokázal vyhrát německou rallye a k tomu získat i druhé místo, ale jen díky výpadku Volkswagenu. Jinak se ambice celého programu WRC moc nenaplňují. Je to sice lepší, než tragické působení Hyundaie s tehdejším accentem v seriálu WRC na přelomu tisíciletí, ale pořád to není na nejvyšší úrovni. To by tedy nová i20 WRC měla změnit.

Odcházející i20 WRC byla výtvorem nově založené divize N, novinka pochází ze stejné líhně a je odvozena od nejnovější generace civilní i20. Nové „wéercéčko“ je oproti stávajícímu prý lépe hmotnostně vyvážené, má efektivnější systém přenosu síly motoru na kola a vylepšenou aerodynamiku. Testy nového auta už jsou v plném proudu, aby bylo dokonale připraveno na začátek nové sezony, která odstartuje už tradičně v lednu na Rallye Monte Carlo. Uvidíme tedy, zda VW Polo R WRC dostane konečně srovnatelného soupeře.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama