Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Hyundai jak ho neznáte. Drsný offroad a brutální sporťák

Přehlídka extrémního výkonu ve všech podobách. To je tuningový veletrh SEMA v Las Vegas. Letos se představí i dvě ostré verze modelů Hyundai, které každého posměváčka usmaží zaživa.
Vydáno: 14.10.2015
Divoké verze vozů Hyundai pro veletrh SEMA
Divoké verze vozů Hyundai pro veletrh SEMA Autor: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Extrémní výkony v terénu a na okruhu nejsou disciplíny, s nimž bychom si značku Hyundai běžně spojovali. Profesionální tuneři ale často vidí potenciál i tam, kde by to běžného smrtelníka ani nenapadlo. Přesně to je případ dvou projektů, na jejichž konci jsou dva extrémní stroje se značkou Hyundai. Naživo se představí v listopadu v Las Vegas.

Prvním z nich je agresivně vyhlížející Hyundai Veloster, který dostal přezdívku Turbo R-Spec. Slovo Škoda před ním raději vůbec neříkejte jeho čtyřválec produkuje rovných 500 koní. Postarali se o to pánové z Blood Type Racing. Taková porce výkonu si kromě turbovýbavičky od Garrettu samozřejmě vyžádala i kompletně nové vnitřnosti. Od výfuků a spojky až po chlazení, řídící jednotku nebo kované písty. A také brzdy, podvozek, kola, pneumatiky...

Hyundai Veloster Turbo R-Spec
Hyundai Veloster Turbo R-Spec
Blood Type Racing

Asi ještě delší seznam úprav najdete u offroadu Hyundai Tucson RPG, který je pojmenovaný podle úpravců z Rockstar Performance Garage. Možná namítnete, že Tucson je přece crossover, ale s dostatečným rozpočtem je možné cokoliv. Auto stojí o 15 centimetrů výš, má plně nastavitelný podvozek a kromě zjevných věcí se důkladných úprav dočkalo také pohonné ústrojí, přestože výsledné hodnoty zveřejněny nebyly.

Hyundai Tucson RPG
Hyundai Tucson RPG
Rockstar Performance Garage

Cenu všech komponentů použitých na obou autech neznáme a ani znát nechceme.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama