Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Hyundai i Mercedes postaví pickupy

Americká finanční krize pominula a opět jsou nejprodávanější auta na tamním trhu velké pickupy. A tak se bude tohle portfolio rozrůstat. Nově se mezi ně zařadí i Hyundai a Mercedes.
Vydáno: 05.04.2015
Hyundai Santa Cruz
Hyundai Santa Cruz Autor: Hyundai
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nečekejte, že by to byly nějaké supertvrdé tréňáky, které budou moct vozit obří náklady do Skalistých hor. Spíš se bude jednat o velké pickupy do měst a na silnice, a kdyby se náhodou vyskytl nějaký ten terén, tak se ho nezaleknou. Jen se podívejte, co chce stavět Hyundai.

Jeho koncept Santa Cruz byl přijatý velmi dobře. Tak dobře, že když se ohlasy dostaly do americké centrály, rozhodli se, že nebudou dělat jejich známé rozhodovací kolečko a prostě ho rovnou schválí. Pozor – zatím stále mluvíme o americké divizi. Teď to ještě půjde do centrály v Koreji, kde se teprve rozhodne. Ale jak bylo řečeno – Hyundai má těžkou hlavu z toho, že v automobilové branži v USA se děje hodně obchodů, kde se tahle značka vůbec neangažuje – tak to asi bude platit. Takže v roce 2017 bude pravděpodobně v nabídce téhle korejské firmy v Americe a třeba i jinde.

Hyundai Santa Cruz Foto:

Hyundai Santa Cruz

 

Mercedes za pět let

To Mercedes na to jde trochu rozvážněji. Jejich pickup bude prý v roce 2020 a vyvíjet ho bude divize nákladních aut. Podle prvních vyjádření bude auto – a teď se podržte – určeno především pro Latinskou Ameriku, Jižní Afriku, Austrálii a Evropu. Hledáte tam marně USA? Ano, přesně tak. Vypadá to, že Mercedes bude připravovat ještě jeden model speciálně pro tento trh. A o něm zatím mlčí. Raději ho nechává ležet stranou od zájmu novinářů, ale potichoučku se hovoří o tom, že výše uvedená verze má jen odlákat pozornost od toho, co se skutečně v Mercedesu připravuje. Ať nám nikdo neříká, že M-B si nechce kousnout do toho ohromného amerického koláče.

Mercedes-Benz Pickup Concept Foto:

 

Klepete si na čelo a říkáte si, co že to chce Mercedes v kategorii, jako je tahle? Že je to blbost? Že to M-B vymýšlí kraviny, na kterých nemůže nikdy vydělat? Tak si vzpomeňte na staré G. To opravdu staré, které mělo dokonce i verzi pickup. A to tak dobrou a oblíbenou, že v určitou dobu to byla dokonce nejprodávanější verze pickupu ze všech terénních vozů vůbec (zahrnujeme i Toyotu a Land Rover).

Mercedes-Benz G pickup Foto:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama