Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Hyundai Creta: Ještě menší SUV

To, co Hyundai dlouhou dobu sliboval, se naplnilo. Model Creta, tedy menší SUV než Tuscon, má po premiéře. Zatím bude vyráběn pro Asii, ale Hyundai jej sám uvedl jako globální model.
Vydáno: 30.06.2015
Hyundai Creta_
Hyundai Creta_ Autor: Hyundai
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pokud je vám tedy model Tucson (dříve ix35) moc velký nebo drahý, tak tu bude varianta menší a levnější. Nový model Creta se bude přibližovat partnerskému Kia Soul, se kterým také sdílí podvozkovou platformu. I když rozvor je o 20 mm delší (2590 mm). Přesné rozměry vozu zatím neznáme, ale mluví se o délce 4,3 metru a šířce 1,78 m.

To, co se nyní začne vyrábět v čínském Čennaj, má karoserii z vysokopevnostní oceli. I když to v místních krajích nebývá obvyklé, bude splňovat nejpřísnější bezpečnostní normy. A k tomu také nejvyšší standardy na emise. Třeba se pod kapotou objeví nejnovější zážehová šestnáctistovka Dual-VTVT s výkonem 90 kW, ale také naftová čtrnáctistovka (zatím neznáme výkon) a šestnáctistovka (94 kW). Benzínový motor bude mít pouze manuální šestistupňovou převodovku, nafťáky budou moc spolupracovat i s automatem.

Auto se začne prodávat už 21. července v Indii. V nejvyšší specifikaci bude mít velký displej infotaimentu s dotykovým ovládáním, klimatizaci, šestnáctipalcová kola, kožené čalounění… Ale to je indický vůz. Jak bude vypadat evropská specifikace, ještě nevíme. Stejně tak stále čekáme na informace, kde se bude auto pro náš kontinent vyrábět. Budou to Nošovice nebo turecký Izmit? Odpovědí se patrně dočkáme na podzimním autosalonu.

Huyndai Tucson

Nástupce v česku vyráběného Hyundai ix35 je venku!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama