Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Hypersporťáky Ariel budou i do terénu

Ariel Atom, ultralevý a ultrarychlý vůz bude mít svého sourozence, který se vydá do terénu. Bude se jmenovat Nomad.
Vydáno: 26.12.2014
Ariel Nomad
Ariel Nomad Autor: Ariel
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Je to vlastně jednoduchá koncepce. Odstrojte auto od všeho zbytečného. A když všeho, tak opravdu všeho. Nějaká kapota? Zbytečnost! Stačí jen nejnutnější opláštění, aby kamínky nevyklepaly cestujícím zuby. K tomu prostorový rám, výkonný vysokootáčkový motor z Hondy o objemu 2,4 litru a o zábavu je postaráno.

Tak to funguje u modelu Atom, který tak rozradostnil lidi z Top Gearu a tejně tak by to mělo fungovat i u modelu Nomad. Jen tohle vozítko bude trochu jinak zaměřené. Zvýšená světlá výška a ochranná klec i na hlavu jasně předurčují auto pro terénní radovánky. Pružení s dlouhým zdvihem to bude také podtrhávat.

Ariel Nomad Foto:

Ale jinak to bude vlastně Atom jen v trochu jiném těle. Auto o hmotnosti 700 kg bude smít stejný motor (asi s výkonem 149 kW), šestistupňový manuál nebo mechanický diferenciál s omezeným prokluzem. Přesto tu bude prý něco, co puristický Ariel nemá. Bude tu docela rozsáhlá výbava hi-tech hračiček. Takže očekáváme, že se sem dostane třeba nějaká outdoorová navigace apod. Cena bude někde kolem 38 000 euro, tedy lehce nad jeden milion korun. Oficiální představení bude v lednu na Autosport International.

Ariel Atom 3S

Nový Ariel Atom vyrve vnitřnosti z těla

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama