Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Hypersport na sušenky. McLaren P1 svérázně slaví 5 let

Ne, tohle není vtip. Ultimativní McLaren jezdí po světě už pět let a Britové se proto rozhodli, že nám k tomuto výročí nadělí pořádné dárky. Model P1 nově nejezdí pouze na benzín, ale vznikl také jako čistý elektromobil, jako model, který je poháněn silou ze sušenek, a dokonce bude umět jezdit i na vajíčka.
Vydáno: 04.11.2017
McLaren P1 5th anniversary 5
McLaren P1 5th anniversary 5 Autor: McLaren
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Úvod článku si samozřejmě rozklíčujeme, protože jak jistě sami cítíte, něco zde není v pořádku. Superrychlý McLaren P1 přece jezdí primárně na benzín a elektromotor v jeho útrobách slouží pouze jako výpomoc. Je sice schopen urazit také několik málo čistě elektrických kilometrů, nicméně jako čistý elektromobil jej vnímat nemůžeme. Ten přichází až nyní.

Pod jeho kapotou však nehledejte brutální výkon přes 900 koní. Už fakt, že na jeho střeše najdete sedadlo a volant, by vám mohl napovědět. Tento McLaren je totiž pro děti ve věku od tří let. Maximální rychlost je stejně jako v případě velkého McLarenu omezena, nebavíme se však o tempu 350 km/h, nýbrž přesně o 50krát nižší rychlosti. To abyste své ratolesti měli šanci doběhnout. Ve specializované úpravně MSO (McLaren Special Operations) by vám však možná s nízkou maximálkou uměli pomoci.

Závodníkem od dětství

Britové však myslí i na ty nejmenší a na jejich zdraví, a tak je tu ještě jedna P1. Tentokrát jde o odstrkávadlo, které má rovněž volant. Jeho maximální rychlost je bez omezovače, takže záleží pouze na odvaze dítěte a důslednosti rodičů, jak rychle bude tento McLaren jezdit. A spotřeba zase na tom, kolika sušenkami své dítě „natankují“.

Aby novinek nebylo málo, McLaren do svého vtipného videa postavil hned čtyři modely P1. Tři už znáte, tím čtvrtým je ale klasický model pro nejmenší ve velikosti 1:24. Legenda ze svaté trojce tak nechybí v žádné velikosti. Ostatně podívejte se sami, celý snímek se opravdu povedl.

Článek je zařazen v: McLaren , McLaren P1 , McLaren hypersport , McLaren elektromobil , McLaren šlapadlo , McLaren pro děti , McLaren na vajíčka , McLaren na sušenky , McLaren na elektřinu , McLaren P1 hypersport
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama