Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Hypermegasupersporťák s 2000 koňmi

Pokud tohle není jen další z „papírových“ plánů, které skončí stejně tak rychle, jak začaly, tak to bude hodně zajímavé. V Americe se formuje nové auto – Triton Nemesis. Výkon má mít 2000 koní.
Vydáno: 23.10.2014
Triton Nemesis - Obrázek 2
Triton Nemesis - Obrázek 2 Autor: Worldcarfans
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Americká firma Triton SuperCars má v plánu vypustit v únoru příštího roku Nemesis. Koncept vozu, který v lednu roku 2016 bude v sériové podobě dodán prvnímu zákazníkovi.

Základ – uhlíkový monocoque, spousta dílů (prý i podvozku) ze stejného materiálu. Pružení typu pushrod. Aktivní aerodynamika má zajistit přítlak ve všech rychlostech, aby se předešlo chybám, které udělalo ve vývoji Bugatti. Vůz bude vybavený osmistupňovou sekvenční převodovou skříní, pohonem všech kol nebo brzdami s karbon-keramickými kotouči. Vpředu je budou krotit šestipístkové třmeny, vzadu pak čtyřpístkové.

Za sedadly pak by měl pracovat vidlicový osmiválec twin-turbo s objemem devět (!) litrů s výkonem 2000 koní (1491 kW). Plán je, že Triton Nemesis zrychlí z 0 na 100 km/h za 2,8 s a maximální rychlost bude 450 km/h. Pokud to bude pravda, pak by byl vůz rychlejší než Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse nebo Koenigsegg One:1.

 

 

Uvnitř kabiny bude nejmodernější technologie digitálních panelů. Vše bude navíc spolupracovat s internetem. Vůz bude mít v sobě zabudovaný i speciální „Predator Mode“, kde se zrychlí odpověď na sešlápnutí plynu, upraví se pružení a změní se i zvuk z výfuku.

A co cena? Pokud to je pravda, tak by se měla pohybovat někde kolem 786 000 eur, tedy asi 22 000 000 korun. Výroba počítá s pouhými padesáti kusy.

 

Dodge Charger SRT Hellcat

Nejsilnější a nejrychlejší sedan světa

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama