Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Huracán přišel o střechu, z „malého“ lamborghini je spyder

Když supersport nemá svou otevřenou variantu, jako by nenabízel vše. Tím se asi řídí i u Lamborghini.
Vydáno: 17.09.2015
Lamborghini Huracán Spyder.
Lamborghini Huracán Spyder. Autor: Lamborghini
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ve Frankfurtu si odbyl světovou premiéru Huracán Spyder, konečně jsme se tedy dočkali otevřené verze „malého“ lamborghini s označením LP 610-4 Spyder. Už do historie se odebravší Gallardo Spyder tak dostal důstojného nástupce. Od huracánu se spyder odlišuje samozřejmě plátěnou střechou, kterou hýbe elektrohydraulický systém vzpěr. Střecha se zavře nebo otevře za 17 sekund, a to i při rychlosti 50 km/h. Konstruktéři také mírně upravili aerodynamické charakteristiky vozu.

Poháněna jsou samozřejmě všechna čtyři kola, přičemž sílu motoru na ně přenáší sedmistupňová dvojspojka. Pohonná jednotka je známý vidlicový desetiválec o objemu 5,2 l a výkonu 449 kW s točivým momentem 560 Nm. Spyder se s ním rozjede až na 324 km/h a zrychlí z nuly na sto za 3,4 s.

Střecha bude k mání ve třech různých odstínech – černá, hnědá a červená, zajímavé je, že i při zavřené střeše lze stáhnout zadní okno, aby si posádka mohla vychutnávat řev uprostřed uloženého desetiválce. Nicméně zasunuté okno při zavřené střeše a otevřených oknech má i zlepšit proudění vzduchu. Spyder bude k mání od jara příštího roku a cena bude závratná, jak jinak, celých 186 450 eur.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama