Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Hurá! Nové Need for Speed je jako staré Need for Speed!

Slavná herní série se vrací ke kořenům... ale ke kterým vlastně?
Vydáno: 26.05.2015
Ať je to tentokrát spíše rychle než zběsile...
Ať je to tentokrát spíše rychle než zběsile...
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Všimli jste si, že loni poprvé po dlouhých letech nové Need for Speed nevyšlo? Electronic Arts po mnoha slepých uličkách, restartech a pokračováních asi uznalo, že už opravdu neví, kudy kam. A letos slavnostně přichází s "restartem od podlahy", což dokazuje i názvem, který zní prostě Need for Speed. Bez číslovek, podnázvů a podobných výstřelků. Prostě hezky od nuly. A nebo vlastně odjinud? Úplně první hra z devadesátých let byla o sportovních klasikách, ve kterých jste závodili na tratích, které se táhly z místa A do místa B, většinou v nádherných amerických a evropských lokacích. Pak přišlo třeba Porsche Unleashed, které se věnovalo sólově jen a pouze stuttgartské automobilce. Měli jsme tu také relativně realistickou sérii Shift nebo arkádový Hot Pursuit s policejními honičkami a v neposlední řadě i tunerskou ságu Need for Speed: Underground. Takže... k čemu se vlastně staronové Need for Speed hodlá vracet?

VIDEO: MIG 21 VOJTA DYK v Ako F.B.I.

Podle prvních zpráv to vypadá, že právě k sérii Underground, která holdovala nočnímu pouličnímu závodění jako z prvních dílů filmového Rychle a zběsile. Mladí nevybouření řidiči, otuněné káry, zákon v patách, smrt v očích a nos plný oktanů. Novinka bude mít otevřenou mapu, vozový park plný exotických aut, ale i obyčejných sportovních vozů oblíbených na tunerské scéně (=Toyota GT86 na milion způsobů) a bude se celá odehrávat pod rouškou noci. Není divu, že se producenti vrací právě k Undergroundům – jednoduše zkoušejí hrát na nostalgickou notu, protože právě na tyhle díly se často vzpomíná, ačkoliv s realitou neměly nic moc společného. Zábavné ovšem byly i pro ty, kterým ladění aut nic moc neříkalo a radši si káru polepili dvoubarevným indiánským tetováním, nasadili místo výfuku rouru od okapu a na podvozek dali pár kuchyňských zářivek. Není tahle doba už dávno pryč? To se uvidí už na podzim, kdy se Need for Speed vítězoslavně vrátí o dekádu zpátky. Nezbývá než doufat, že to bude zároveň i krok vpřed.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama