Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Honda ve Frankfurtu ukáže koncept sportovního vozu s motocyklovým motorem

Frankfurtský autosalon se nezadržitelně blíží a automobilky při té příležitosti odhalují své novinky nebo naznačují, na co se můžeme těšit. Platí to i pro Hondu.
Vydáno: 02.09.2015
Honda Project 2&4.

Kdo by neznal Ariel Atom, pekelnou malou civilní formuli. Podobných automobilů mnoho není, automobilů, které jsou sice komerčně dostupné, ale určené spíše k okruhovému řádění. Ve Frankfurtu by se měl předvést další vůz tohoto ražení z dílny Hondy. Nese označení Project 2&4 a půjde o velmi zajímavý koncept, alespoň co kusé zprávy slibují. Bude to vedle nového civiku a modelu NSX jedním z hlavních lákadel stánku Hondy.

Project 2&4 je výsledkem celosvětové soutěže mezi designovými studii Hondy. Výsledek, který uvidíme ve Frankfurtu, je společnou prací motocyklového designového centra v Asace a automobilového designového centra v japonském Waku. Zadání prý znělo vytvořit vozidlo kombinující vlastnosti motocyklu a automobilu. Z toho je patrné, že do útrob Projectu 2&4 tvůrci zabudovali litrový vidlicový čtyřválec z motocyklu RC213V, jenž Honda vysílá do klání mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP. Je ale možné, že připravovaný koncept silniční formule bude mít trochu umírněnější motor z civilní verze, modelu RC213V-S. Na upřesnění si musíme počkat do Frankfurtu. Každopádně by tak pod kapotou bylo nějakých 235 koní s ostrým závodním motorem, nebo 157 až 212 s civilním.

Z teaserové fotografie je patrné, že Project 2&4 bude mít otevřený kokpit a odkrytá kola i minimalisticky a účelově tvarovanou karosérii. Vše bude evidentně podřízeno rychlosti, dokonalé ovladatelnosti a radosti z jízdy nejen na okruzích.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama