Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Honda ve Frankfurtu ukáže koncept sportovního vozu s motocyklovým motorem

Frankfurtský autosalon se nezadržitelně blíží a automobilky při té příležitosti odhalují své novinky nebo naznačují, na co se můžeme těšit. Platí to i pro Hondu.
Vydáno: 02.09.2015
Honda Project 2&4.
Honda Project 2&4. Autor: Honda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kdo by neznal Ariel Atom, pekelnou malou civilní formuli. Podobných automobilů mnoho není, automobilů, které jsou sice komerčně dostupné, ale určené spíše k okruhovému řádění. Ve Frankfurtu by se měl předvést další vůz tohoto ražení z dílny Hondy. Nese označení Project 2&4 a půjde o velmi zajímavý koncept, alespoň co kusé zprávy slibují. Bude to vedle nového civiku a modelu NSX jedním z hlavních lákadel stánku Hondy.

Project 2&4 je výsledkem celosvětové soutěže mezi designovými studii Hondy. Výsledek, který uvidíme ve Frankfurtu, je společnou prací motocyklového designového centra v Asace a automobilového designového centra v japonském Waku. Zadání prý znělo vytvořit vozidlo kombinující vlastnosti motocyklu a automobilu. Z toho je patrné, že do útrob Projectu 2&4 tvůrci zabudovali litrový vidlicový čtyřválec z motocyklu RC213V, jenž Honda vysílá do klání mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP. Je ale možné, že připravovaný koncept silniční formule bude mít trochu umírněnější motor z civilní verze, modelu RC213V-S. Na upřesnění si musíme počkat do Frankfurtu. Každopádně by tak pod kapotou bylo nějakých 235 koní s ostrým závodním motorem, nebo 157 až 212 s civilním.

Z teaserové fotografie je patrné, že Project 2&4 bude mít otevřený kokpit a odkrytá kola i minimalisticky a účelově tvarovanou karosérii. Vše bude evidentně podřízeno rychlosti, dokonalé ovladatelnosti a radosti z jízdy nejen na okruzích.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama