Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Honda svolává tisíce motocyklů. Můžou se zastavit nebo hořet

Honda má další problém. Nedávno musela vyhlásit svolávačku na několik milionů aut kvůli možnosti selhání airbagů. Ale už několik měsíců řeší i problematické startéry u motocyklů.
Vydáno: 03.08.2015
Honda CBR500R.
Honda CBR500R. Autor: Honda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V současné době Honda svolává k dealerům tisíce motocyklů ve Spojených státech. Hrozí totiž u nich selhání spínače startéru. Tento problém u zhruba tří desítek modelů ale není novinkou. Už v červnu Honda svolávala tisíce motocyklů v Japonsku, o pár týdnů později i v Austrálii, teď tedy ve Spojených státech. Je dost dobře možné, že další na řadě bude Evropa, ale zatím žádné zprávy v tomto smyslu nejsou.

Jde o to, že během výroby spínače startéru nebylo správně aplikováno těsnění. Podle Hondy je možné, že při sepnutí startéru může dojít k nepřiměřenému vzrůstu odporu v elektrickém systému motocyklu, což by odpojilo baterii. Motocykl by pak nebylo možné nastartovat, kdyby k tomu ovšem došlo za jízdy, motor by se zastavil a havárie by byla téměř jistá. Nelze prý také vyloučit vznícení spínače startéru.

Honda VFR 800F
Honda VFR 800F

 

Zatím nebyl zaznamenán ve Spojených státech žádný incident týkající rizikového spínače startéru, nicméně Honda nechce nechat nic náhodě. Problém se zatím týká všech modelů řad Shadow, CTX, Fury, CRF, CB, CBR a NC a zkoumají se i další. Jde o modelové roky 2014 a 2015 a některé stroje modelového roku 2013 a 2016. Jen v Japonsku bylo preventivně svoláno na 30 tisíc motorek.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama