Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Honda představila další Type R. Je to ostrá sekačka!

Tento Civic Type R vám trávu poseká tak ostře, jak to žádná jiná sekačka neumí! Podle některých jízlivých kritiků Honda coby výrobce zahradní techniky patří pouze na trávu a automobilka se toho již před čtyřmi lety vtipně a chytře chytila. Dnes tu však máme nový model!
Vydáno: 08.09.2017
Honda Civic Miimo Type-R
Honda Civic Miimo Type-R Autor: Honda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

K příležitosti 25. oslav divize Type-R se inženýři Hondy rozhodli, že vyvinou velice vtipnou hračku. Autonomní sekačka s názvem Miimo je na trhu sice již od roku 2013, zmenšenina modelu Type-R z ní však dělá nástroj, po kterém bude toužit každý petrolhead.

Jde sice zatím pouze o koncept, ovšem ohlasy na novou sekačku jsou už nyní tak pozitivní, že inženýři zvažují sériovou výrobu. Novému Civicu Miimo Type-R nechybí nic. Má tři koncovky výfuku, ostře řezaný design čelní části a dokonce má i pravé křídlo, které má zcela stejný tvar jako to na autě. Vzhledem k oslnivým rychlostem, jichž sekačka dosahuje, bychom se ale o případnou funkčnost přítlačného křídla velmi zajímali.

Z trávníku udělá závodní dráhu

Sekačka má nejen styl, ale navíc je i plně funknční. Civic Miimo Type-R je pohánený lithium-iontovými bateriemi, které mu dovolují jezdit a trávník sekat zcela samostatně. Stroj má vyspělý systém senzorů, které zajišťují, že se neztratí, neposeká vám oblíbený záhon a bude sekat jen v předem stanoveném perimetru.

Díky tomu, že je sekačka plně autonomní, může navíc trávu sekat i daleko častěji, čímž se půda více provzdušní a váš trávník bude rovný jako závodní dráha pro opravdový Civic Type-R. Před úplným vybitím baterií si Miimo-Type R sám zajede do boxů pro potřebný servis (do nabíječky), aby po úspěšné výměně jezdců mohl ve svém nekonečném maratonu pokračovat.

Cena Civicu Miimo Type-R prozatím není známá, ostatně existuje pouze jediný kus. Pokud se vám ale líbí, dejte to vědět. Právě zájem fanoušků Hondu nejlépe povzbudí, aby se Civic Miimo Type-R dostal do sériové výroby. A že by s ním ten život na zahradě byl o dost zajímavější.

Článek je zařazen v: Honda Civic Type-R , Honda Civic , Honda Miimo , Miimo Type-R , Miimo Type , Civic Type R , Miimo Type R , Honda Civic Miimo Type R , sekačka honda , hondy jsou sekačky , honda sekačka , nová Honda , nový Type-R , nový Type R , Oslavy divize Type R
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama