Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Honda NSX bude. Už 12. ledna

Vypadá to, že za necelý měsíc se už konečně představí nová Honda NSX. Jestli se tak skutečně stane, dáme se na modlení.
Vydáno: 18.12.2014
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tohle auto je jednou z nejdéle slibovaných a připravovaných novinek světa. Vždyť se o něm hovořilo už od konce předchozí generace (2005), byť bylo neustále povolováno a pak zase zamítáno vedením značky. Vůbec první vize nového NSX jsme se dočkali už v roce 2012 ve filmu The Avengers, aby ještě ten rok byla na světě první fotografie konceptu, který se následně představil v lednu roku 2013. A mezitím opět přišly zprávy o ukončení projektu, o jeho znovunastartování, o ukončení… A tak dál…

Vypadlo to už hodně slibně, když se auto začalo prohánět v kamuflované verzi po Nürburgringu. Jenže v červenci tohoto roku testovací vůz právě tady shořel jak papír. Mluvilo se o tom, že to bude mít za následek posunutí jeho uvedení až o rok. Ale i Honda ví, že tak dlouho napínat lidi nemůže. A navíc – technologický pokrok jde tak rychle kupředu, že by neustále museli auto předělávat. Vždyť se podívejte na Ford Mondeo, které bylo před dvěma lety představeno v USA a než se dostalo letos do Evropy, tak trochu vyčpělo.

 

Takže máme dobrou zprávu. Honda (ergo Acura) NSX bude. A to už 12. ledna na autosalonu v Detroitu. Tam se představí, tam se ukáže. Zatím máme jen jedno Noir video, ale i z něj je jasné, že to, co Honda vytáhla v roce 2012 je vlastně stejné s tím s rokem 2015.

Pohonná jednotka bude hybridní. Tři elektromotory a jedno V6 bi-turbo. Spalovací motor a jeden elektromotor budou pohánět zadní kola, dva elektromotory pak budou vpředu. Honda slibuje, že jízdní zážitky se budou rovnat nebo i předčí Ferrari 458 Italia, ale za cenu Audi R8. Tak se už těšíme.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama