Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Honda bude testovat na novém simulátoru

Společnost Honda se stane prvním výrobcem automobilů na světě, který bude využívat novou špičkovou technologii silničního simulátoru, která je založena na revoluční architektuře nazvané DiM250 (Driver-in-Motion).
Vydáno: 05.12.2017
Honda simulátor
Honda simulátor Autor: Honda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nový systém simulátoru bude určen především pro aplikace zaměřující se na dynamické a jízdní vlastnosti vozů. Zároveň bude nástrojem pro vývoj a testování nových technologií ještě v prvotní fázi vývoje.

Většina silničních simulátorů využívá technologii pohybu, která vychází z leteckých simulátorů, a obvykle pracuje s šesti akčními členy, které zajišťuje šest „pohybových prvků“. Pro přesné napodobení jízdních, manévrovacích i akceleračních vlastností vozidla v rámci jednoho simulátoru systém DiM250 využívá devět akčních prvků k vytvoření další řady pohybů. Elektricky poháněná plošina s devíti akčními prvky představuje pokročilejší řešení, než jsou standardní „šestinohé“ konstrukce, a celý systém již nemá žádné další mechanické kolejnice, ale pohybuje se klouzáním po vzduchových polštářích. Vzduchové polštáře vyrovnávají vysoké užitečné zatížení a dynamické zatížení a přispívají k tomu, že simulátor je mimořádně pevný, tichý a spolehlivý.

Díky začlenění aplikací typu Software-in-loop (SIL) a Hardware-in-loop (HIL) do simulátoru budou moci návrháři i konstruktéři hodnotit dílčí pokroky v rámci vývojového cyklu vozidla, ještě než budou postaveny fyzické prototypy. Simulátoru to také umožní přesněji napodobovat problémové scénáře k testování bezpečnostních systémů a ovládacích prvků.

Systém DiM250 navrhla společnost VI-grade, která se zabývá vývojem softwaru pro simulátory, a zkonstruovala ho firma Saginomiya, která se specializuje na automatické řízení. Simulátor bude instalován v technickém středisku Honda v Německu.

Článek je zařazen v: Honda , bezpečnost , vývoj , Simulator , prototyp
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama