Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Historický obrat. Dieselů se prodalo méně než benzínů

Po téměř deseti letech se situace poprvé obrátila. Dieselů se skutečně prodalo méně než vozů se zážehovými motory a konec nafty se nezadržitelně blíží. Úřadům jednoduše připadá moc špinavá.
Vydáno: 02.10.2017
VW TDI
VW TDI Autor: VW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Evropská asociace automobilových výrobců oznámila, že v první polovině roku 2017 vzrostly prodeje benzínových modelů v porovnání předchozím rokem o více než 10 %. V současnosti jim patří podíl celkem 48,5 %. V součtu se jich celkem prodalo o 2,7 % více než dieselových aut a jsme tak svědky historického obratu. Podobný podíl prodejů benzínových modelů na trhu jsme totiž naposledy viděli v roce 2009.

Mohlo by se zdát, že podíl benzínů stoupá ruku v ruce s poptávkou po hybridních technologiích, pravdou ale je, že je to skutečně na úkor dieselů. Za první dva kvartály roku 2017 se totiž v porovnání s předchozím rokem prodalo o 152 323 méně dieselových vozů. Hybridy a vozy s alternativními pohony tak rychle nerostou, za loňský rok jim patřilo 5,2 % z celkových prodejů.

Komu zvoní hrana?

Dieselům na lepší časy nesvítá. Zákazníci, kteří přešli na alternativní pohony, se k dieselům nejspíše už nevrátí a dalším hřebíčkem do rakve jsou dotace. U nás sice zatím žádná zvýhodnění neplatí, avšak v jiných zemích dostanete při koupi hybridu či elektromobilu výraznou slevu, která z koupě takového vozu činí daleko rozumnější krok. TDIčkům tak definitivně zvoní hrana a samozřejmě jim nepřispěla ani aféra dieselgate, za kterou hlavním aktérům hrozí opravdu slušné tresty.

Článek je zařazen v: dieselové motory , Evropská unie , spalovací motory , motory , diesely , benzíny , benzín , benzín versus nafta , nafta , emise , škodlivé emise , fosilni paliva , vznětové motory , zážehové motory , poptávka po vozech , dieselgate
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama