Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Historický milník - Škoda překonala hranici 100 000 objednaných vozů v ČR během jediného roku

Mladoboleslavská automobilka v České republice poprvé v historii překonala hranici 100 000 zákaznických objednávek během jediného kalendářního roku. Na tomto úspěchu se podílelo celkem osm modelových řad.
Vydáno: 27.12.2017
Škoda Modelová řada 2017
Škoda Modelová řada 2017 Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Významnou roli sehrál zájem o nové modely SUV Kodiaq a Karoq, které vstoupily na domácí trh právě v letošním roce. Skvěle si vedou i ostatní modely značky.

Krátce před koncem roku byla zaregistrována stotisící objednávka nového vozu Škoda, což znamená prolomení historického milníku. Ještě nikdy předtím nebylo českými zákazníky objednáno přes 100 000 vozů během jednoho kalendářního roku. Jubilejním stotisícím vozem objednaným v České republice byl model Fabia Monte Carlo, který prostřednictvím autorizovaného obchodního partnera Autocentrum Přerov CZ, s. r. o. zamíří ke svému majiteli ze Starého Města, okres Šumperk.

Tradičně největší zájem českých zákazníků byl i v letošním roce o řadu Octavia. Autorizovaní obchodníci registrovali 31 100 zákaznických objednávek. Následují modelové řady Fabia (24 700), Rapid (15 200) a Superb (8 600). Významně pomohl značce také zájem o vozy SUV. Model Kodiaq vygeneroval 7 000 objednávek a model Karoq, který je v oficiálním prodeji teprve od října, má za krátkou dobu na kontě již 5 500 objednávek. Dosavadní modelová řada Yeti se letos doprodávala ze skladových zásob, přesto se může pochlubit 4 300 objednanými exempláři. Když se přičte ještě 3 600 kusů modelu Citigo, rekord dostává konkrétní podobu.

Značka Škoda si na domácím trhu dlouhodobě udržuje třetinový tržní podíl a každoročně navyšuje počty registrací nových vozů. Jestliže v roce 2013 bylo v České republice registrováno necelých 50 000 automobilů Škoda, o rok později to bylo již více než 58 000. Rok 2015 přinesl významný skok na téměř 74 000 vozů a v loňském roce se počet registrací zastavil na více než 82 200 vozidel. Znamená to, že během pouhých 3 let narostl počet registrací nových vozů Škoda o 65 %.

Článek je zařazen v: Škoda , auto , objednávky , rekord
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama