Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Hezčí a sportovnější Opel Corsa dostal označení S

Dynamicky pojatou Corsu s 1,4litrovým turbomotorem už známe. Přesto se dočkává nové výbavy a přídomku S jako Sport. A nebude mít jen sportovní vzhled zvenku, na palubu si půjde připlatit i za sedadla Recaro.
Vydáno: 01.08.2017
Opel Corsa S
Opel Corsa S Autor: OPEL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

To jsou zmatky! Opel si se jmény sportovněji střižených modelů poslední dobou moc hlavu neláme. A nebo naopak - láme si ji až moc. Jen si připomeňte šlamastyku s novým Opelem Insignia GSi, který takřka nechtěně nahrazuje dřívější OPC. V nabídce Corsy však znovuvzkříšené označení GSi až donedávna figurovalo. Takže zase změna? Ano, zase.

Po vzoru menšího Opelu Adam S je tu Corsa S. Adam S se stejného přídomku a mimochodem i totožného motoru s identickým nastavením dočkal již dříve. Nová Corsa jako kdyby zapomněla na minulou generaci D, ve které hostila totožný výkon 110 kW a s jen o dvě deci větším motorem i již zmiňované označení GSi.

Pobavit umí

Paradoxní ovšem je, že tenhle malý čiperný Opel se při svém zrodu nezdál vedení sportovní divize Opelu dostatečně sportovní a žádného speciálního označení se proto nedočkal. Byla to prostě jen Corsa 1.4 Turbo 110 kW, se kterou popravdě řečeno byla celkem slušná zábava. Podobnou dynamiku od Corsy, která vypadá úplně stejně jako její sourozenkyně s litrovými motory, totiž hned tak někdo nečeká. Maximální rychlost 207 km/h, 220 Nm v širším pásmu od 3000 do 4500 otáček, zrychlení z 0 na 100 km/h pod 9 sekund a překvapivě čiperný podvozek s agilní přední nápravou a vlastně i dost přesným řízením tvořily kombinaci, kteřá jednoduše dokázala pobavit.

Protože se ale nafintěné varianty lépe prodávají, přichází změna a již slibované označení S. Z hlediska techniky však nic nového nečekejte. Ani brzdy, ani podvozek, snad jen 17palcová kola, která má klasická Corsa za příplatek 6000 Kč.

O pár tisíc dražší

Liší se tedy jen vzhledem. Dostala spodní lízátko z OPC, výraznější střešní křidélko a tučnější boční prahy. Dále se dočkala pětipaprskových 17palcových kol v dvojitém lakování, pořádné koncovky výfuku a krytů zrcátek s imitací karbonu. Vylepšený interiér pak navazuje sportovním volantem, hliníkovými pedály a vrcholem se mohou stát příplatková sedadla Recaro, jaká známe z OPC. A nutno připustit, že zvláště ta červeno-černá kombinace malé Corsa náležitě sluší.

České ceny prozatím nebyly zveřejněny. V Německu ale novinka začíná na zhruba 478 400 Kč a byla by tak o zhruba 35 000 Kč dražší než Corsa se stejným motorem v podobné výbavě Sport. Tuzemské ceny by však měly být o několik tisíc nižší.

Článek je zařazen v: Opel Corsa , Corsa S , Opel Corsa S , Opel , Corsa , OPC , GSi , Opel GSi , Opel OPC , Recaro , Hothatch , warmhatch , městské auto , turbo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama