Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Hammond si za nehodu si může sám, tvrdí závodník

Kolem nehody Richarda Hammonda je hodně živo. Jeden ze závodníků, kteří byli s Hammondem před havárií na trati, nyní tvrdí, že opravdovému profesionálovi by se to nikdy nestalo.
Vydáno: 15.06.2017
Vrak elektrického supersportu po nehodě.
Vrak elektrického supersportu po nehodě. Autor: BBC
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ačkoliv jsou všichni samozřejmě rádi, že je Hammond po nehodě relativně v pořádku, přinesla tato nehoda řadu problémů. Clarkson s Mayem nestíhají a nevědí, co dřív. Tím, že jim vypadl třetí aktér The Grand Tour, jejíž uvedení je za dveřmi, mají víc práce než asi chtěli. Je tedy možné, že se bude muset posunout původně deklarovaný start druhé série, která měla začít v říjnu.

Kromě toho se teď ale ozval jeden z profesionálních závodních jezdců, který se účastnil závodu. Marcel Steiner, jak se dotyčný jmenuje, závod dokonce vyhrál. A podle něj se Hammond choval jako televizní primadona, ne jako závodní jezdec. Na místo konání přijel jen krátce před svou jízdou, trať si neprošel a prostě jen sedl do brutálního hypersportu a jel.

Náročné hledání pravdy

Tomu přitakává i šéf švýcarské federace automobilového sportu Patrick Falk. Ten měl se svými lidmi na starost celý závod, ale k autu Hammonda prý neměli vůbec přístup. Podle něj to bylo to proto, že natáčení neprobíhalo při oficiálním závodu. Nikdo tedy nemohl překontrolovat auto nebo bezpečností výbavu jezdce. Organizátor závodu ale tvrdí, že Hammondova účast v závodu byla připravována několik týdnů dopředu. Prý není pravda, že by se moderátor v závodě objevil na poslední chvíli.

Podle obou je pak zarážející, že ačkoliv profesionální jezdci si den před závodem projdou nebo projedou trať na kole, kontrolují její detaily a vyhodnocují případná rizika, Hammond nic takového neudělal. To prý ovšem neznamená, že by mu nehodu někdo snad přál! Jen je zvláštní, že si Hammond vůbec dovolil takto riskovat své zdraví i zdraví ostatních, když na trať prý vyrazil nepřipraven. Jsou to ale jen vyjádření a spekulace. Richard se k tomu zatím nevyjádřil a myslíme si, že ani nevyjádří. Důležité nakonec je, že je v pořádku a že ho již brzy znovu uvidíme na obrazovce.

Nehoda Richarda Hammonda

Nejsem mrtvý! pozdravil Hammond fanoušky po extrémní nehodě

Článek je zařazen v: Jeremy Clarkson , James May , Richard Hammond , autonehoda , nehoda , vyšetřování , The Grand Tour
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
7