Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Hammond se vrátil za volant. Za jeho nehodu však padly tvrdé tresty

Zatímco pro Richarda Hammonda po téměř fatální nehodě vše dobře dopadlo a už se pochlubil i svou první jízdou v autě, pořadatelé závodu do vrchu, kde k havárii došlo, dostali tučnou pokutu. Hammond totiž podle tamního automobilového klubu nebyl plně způsobilý účastnit se automobilového klání a zbytečně tak na životě ohrozil sebe i všechny ostatní.
Vydáno: 16.08.2017
Richard Hammond ve svém oblíbeném Mustangu.
Richard Hammond ve svém oblíbeném Mustangu. Autor: DriveTribe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mezi petrolheady není snad nikdo, kdo by o hrozivém karambolu Richarda Hammonda nevěděl. V červenci s elektrickým hypersportem Rimac Concept One o výkonu přes 1200 koní vylétl při rychlosti 177 km/h přetáčivým smykem ze silnice a doslova letěl stovky metrů vzduchem. Hypersport navíc krátce po něhodě začal hořet a Hammond se tak svépomocí i se zlomenou nohou musel z vozu vyprostit.

Dnes, osm týdnů od nehody, je však Hammond zpět za volantem. Na sociální síti DriveTribe se pochlubil emotivním videem ze své první projížďky. O té sám říká, že byla snad ještě lepší, než když mu bylo 17. Vytáhl totiž svůj oblíbený Mustang GT ze šedesátých let a pořádně si to užil. Ne všichni se ale po uplynulé době od nehody mají tak dobře.

Zákazy i pokuta

Pro pořadatele ovšem celá věc skončila tučnou pokutou ve výši 5000 švýcarských franků, tedy zhruba 114 000 Kč. Dle švýcarské automobilové federace Auto Sport Schweiz totiž nedodrželi pravidla FIA a postupovali proti zájmům sportu. Pořadatelé nejen že neměli k Hammondovu vozu dostatečný přístup, ale vůz neměl ani potřebné závodní vybavení. Do automobilového klání tak správně vůbec neměl nastoupit.

Ředitel závodu Christian Muller a tři jeho spolupracovníci zároveň na půl roku přišli o licenci. Sám Hammond se k celé věci nevyjádřil a nyní je zřejmé, že se to nejspíš už ani nestane.

Článek je zařazen v: Richard Hammond , Hammond , nehoda , richard hammond nehoda , Rimac , rimac concept one , concept one , elektromobil , hypersport , závody do vrchu , top Gear , The Grand Tour , Grand Tour , moderátor
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama