Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Golf dostal nový unikátní motor. Za jízdy se bude vypínat

Stejně jako ostatní pohonné jednotky je nyní i moderní patnáctistovka 1.5 TSI Evo k dispozici ve dvou výkonnostních verzích. Nový slabší derivát nabídne 130 koní, rozdíly v technice obou verzí jsou však velké a nový motor je v mnohém unikátní. Uchvátit má také rekordně nízkou spotřebou.
Vydáno: 12.08.2017
VW Golg 1.5 TSI Evo
VW Golg 1.5 TSI Evo Autor: Volkswagen AG
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podrobný test zbrusu nového Golfu s výkonnějším motorem 1.5 TSI Evo jsme vám přinesli před pár týdny. Golf je s novou patnáctistovkou skutečně úžasně tichý a upřímně si ani nejde moc představit, kam by se odhlučnění motoru ještě dalo posunout. Slova zástupců značky však znějí jasně - nová verze 1.5 TSI Evo s výkonem 96 kilowattů je ještě daleko tišší.

Slabší motor nefiguruje v nabídce hned od počátku a důvod je prostý. Ukrývá totiž docela jiné vnitřnosti a princip jeho fungování se od silnějšího provedení znatelně liší. Zatímco verze se 110 kilowatty pracuje na principu běžnějšího Ottova cyklu, ke kterému není problém připojit zcela obyčejné turbodmychadlo, slabší motor poběží v cyklu Atkinsonově. Ten má daleko vyšší účinnost.

Spotřeba jako diesel, turbo také

Motor tak bude disponovat vysokým kompresním poměrem 12:1, který mu zaručí širokou dostupnost maxima točivého momentu 200 newtonmetrů už v nízkých otáčkách. Navíc bude disponovat upraveným turbodmychadlem VGT, jaké mají třeba nové zážehové čtyřválce od Porsche (turbodmychadlo tohoto typu je také daleko běžnější u dieselů).

Nový motor ponese označení Bluemotion a je k němu přidružena také funkce setrvačné jízdy, která po uvolnění plynového pedálu motor kompletně vypne. Tuto funkci jsme přitom doposud znali jen u hybridních vozů. Golf s novým motorem ale vlastně bude tak trochu hybrid. Lithium-iontové baterie po dobu deaktivace pohonné jednotky kompletně obslouží všechny potřebné funkce. To všechno by mělo ušetřit až 0,4 litru paliva na 100 kilometrů.

Pod půl milionu

V nabídce bude jak šestistupňový manuál, tak sedmistupňové DSG. Pohonná jednotka novému Golfu u obou typů převodovek postačí ke zrychlení z 0 na 100 km/h pod 9 sekund. Vůz se následně rozjede až na 210 km/h, přičemž v kombinovaném cyklu by dle současných měření neměl spotřebovat více než 4,6 litru benzínu na 100 kilometrů. Cena ve výbavě Comfortline bude startovat na částce zhruba 495 000 Kč.

Článek je zařazen v: VW Golf , golf , Volkswagen , nový Golf , nový motor , Golf nový motor , nový motor pro Golf , Golf 1.5 TSI , Golf TSI , Golf 1.5 TSI Evo , TSI Evo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama