Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Gigantická bestie pro fanoušky hardcoru

Představovat značku Hennessey asi nemusíme. Představovat jejich VelociRaptor, tady supervýkonný pickup na bází Fordu F150 asi také ne. A tak k tomuhle jménu přidejte ještě přídomek SUV a to vám představíme.
Vydáno: 26.06.2015
Hennessey VelociRaptor SUV_
Hennessey VelociRaptor SUV_ Autor: Hennessey
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zatímco klasický pickup je postaven na bází Fordu F-150, SUV má základ ve Fordu F-250. Tedy o kousek větší a mohutnější mašině. Ta je ale také pickup. Takže zadek je přestavěn do podoby modelu Excursion. Auto má ohromné nárazníky, černou barvu a uvnitř perfektní pohodlí pro osm cestujících!

Samozřejmě, ze Hennessey upravili podvozek tak, aby odpovídal jménu VelociRaptor. A to by tedy mělo umět pěkně létat a skákat. Nové pružení se zvýšenou světlou výškou, terénní pneumatiky na nových kolech…

Základ pro motor je vidlicový benzínový osmiválec o objemu 6,2 litru. Takže žádný downsizing. Základní výkon 306 kW je dostačující. Ale jak pro koho. Takže je tu dvojitý paket, který nabídne výkon 447 kW (600 HP) nebo 484 kW (650 HP).

Hennessey VelociRaptor SUV Foto:

Kdo by chtěl něco, co spaluje naftu, ten může poprosit o vidlicový osmiválec 6,7 litru s označením PowerStroke, který má výkon „pouhých“ 328 kW. K tomu však musí majitel počítat s 1191 N.m točivého momentu.

Cena vozu je 159 500 dolarů a doba stavby je plánována na šest měsíců.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama