Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

GALERIE: Prohlédněte si nové Mini Cabrio vedle starého

Ano, ve srovnání se svým předchůdcem je obrovské. Z naší zkušenosti ale můžeme potvrdit, že Mini je pořád velice zábavné auto na řízení a s nebem nad hlavou máte o radost ze života postaráno.
Vydáno: 23.10.2015
Nová generace Mini s plátěnou střechou
Nová generace Mini s plátěnou střechou Autor: Mini Cooper
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mini představilo nové Cabrio, které má také úplně novou plátěnou střechu. Je plně automatická, velice tichá a skládat ji můžete až do rychlosti 30 km/h. Celý proces teď zabere 18 sekund, což není špatné, předchozí generace však byla ještě o 3 sekundy rychlejší. Auto se světu naživo představí 28. října na tokijském autosalonu, už nyní ale máme k dispozici spoustu fotek.

V Mini si už zjevně nic nedělají ani z obvyklé kritiky směrem ke stále větším proporcím jejich "mini" auta. Odvážně postavili všechny generace vedle sebe a rozdíl je značný:

Mini Cooper Cabrio - jak šel čas
Mini Cooper Cabrio - jak šel čas
Mini Cooper

Oproti předchozí generaci je vůz o celých 98 milimetrů delší a o 44 milimetrů širší. Výška se však zvedla jen o jediný milimetr. Hodnota rozvoru je větší o 28 milimetrů, rozchod kol o 42 vpředu a 34 vzadu. Z toho samozřejmě těží zejména vnitřní prostor pro cestující. Kufr je stále mini, mezigeneračně však narostl o čtvrtinu. Nyní nabídne 215 litrů při vytažené střeše a 160 litrů s větrem ve vlasech.

Pod kapotou můžete mít tři různé motory, které již známe. Základní benzínový tříválec má výkon rovných 100 kW, čtyřválcová verze Cooper S nabízí 140 kW a naftový Cooper D 85 kW. Cena bude samozřejmě vysoká, ale zákazníci už jasně dokázali, že za tuhle skvěle jezdící stylovku jsou ochotní platit.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama