Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

GALERIE: Nový Zetor navrhli karosáři od Ferrari

Ferrari mezi traktory. Slavná česká značka traktorů si na návrh nového modelu najala legendární studio Pininfarina. To stojí za tvary mnoha slavných aut značek Alfa Romeo, Lancia, Maserati nebo Ferrari.
Vydáno: 20.10.2015
Zetor od Pininfariny
Zetor od Pininfariny Autor: Zetor Tractors
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

O největší přehlídce zemědělské techniky v Evropě jménem Agritechnica jste nejspíš nikdy neslyšeli. On také nebyl žádný důvod. Letos se tam však odehraje také odhalení jedné horké české novinky. Respektive moravské, výrobce Zetor Tractors totiž pochází z Brna. Společnost v Hannoveru od 10. do 14. listopadu odhalí svůj nový designový koncept, na jehož přípravě se podílí italské studio Pininfarina.

Pininfarina vznikla už ve 30. letech minulého století a za svou dlouhou existenci vytvořila úctyhodný seznam výjimečných aut. Jen namátkou od těch nejnovějších ke starším: Alfa Romeo Brera, Ford Streetka, Peugeot 406 Coupe, Fiat Coupé, Ferrari 456 GT, Ferrari Testarossa, Lancia Beta, Alfa Romeo Giulietta Spider nebo Maserati A6.

Vystaveny budou i další prototypy traktorů, které rozšíří modelovou řadu Zetoru. Ze stávající čtveřice jich v budoucnu bude hned šest. Motory už ale bohužel od Ferrari nejsou. Například ve velkém modelu Crystal najdete místo točivého italského dvanáctiválce pouze šestiválec o výkonu 163 koní, byť s úctyhodným objemem přes 6 litrů a točivým momentem 739 Nm.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama