Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Francouzský teréňák pro čínské motoristy

Citroën posledních několik dní představoval detaily svého nového konceptu pro autosalon v Šanghaji. Ani jsme vám to neukazovali, protože nám tenhle druh předvádění už připadá trapný – jako selfie s kačerem. Takže jsme si pěkně počkali na celé auto. A tady je: Citroën Aircross concept.
Vydáno: 09.04.2015
Citroen Aircross concept
Citroen Aircross concept Autor: Citroën
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jde o auto založené na modelu C4 Cactus a jde tedy jen a jen o koncept. Ten má pomoci přilákat návštěvníky autosalonu v čínské megapoli, aby se zastavili právě na stánku francouzské značky a obdivovali její výtvory.

Citroën Aircross koncept to určitě dokáže. Vzhled je velmi neortodoxní. Jeho oplastování připomíná brnění komiksových hrdinů. Stejně tak i ohromná kola o průměru ráfků 22 palců s pneumatikami o rozměrech 275/45 vyrobených od Continentalu přímo na míru tomuto vozu.

 

Zdá se vám to nesmyslné, dávat tak gigantická kola autu, které má třeba pod kapotou nepřeplňovanou dvanáctistovku (C4 Cactus ji má)? Tak to vám musíme prozradit ještě to, co tenhle auťák pohání. Především je to přeplňovaná šestnáctistovka THP se 160 kW a 275 N.m. Vzadu pak je elektromotor s výkonem 70 kW a točivým momentem 200 N.m. Dejte to dohromady a pak vám vyjde, že zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne vůz za 4,5 sekundy a akumulátor vystačí na padesátikilometrovou jízdu na zcela lokálně bezemisní provoz.

DS 5

Aur revoir Citroën, bonjour DS 5

 

Interiér má několik zajímavostí – první je absence b-sloupku a otevírání dveří proti sobě. Druhá je dvojice dvanáctipalcových HD displejů na přístrojovce, když jeden je elektricky posuvný před spolujezdce. Zaujme také to, že každé ze čtyř sedadel je opatřeno reproduktory a mikrofonem pro snazší komunikaci mezi posádkou nebo naopak pro její izolaci. Díky těmto zvukovým bublinám si každý může zvolit, s kým chce komunikovat a ostatní cestující přitom mohou zůstat v klidu a odpočívat.

V neposlední řadě – na každé straně vozu Citroën Aircross jsou v rámech dveří umístěné webové kamery, které mohou snímat záběry z cest a vytvářet album, jež lze sdílet na sociálních sítích. Obrázky jsou přímo přenášeny na displeje vozu Citroën Aircross a mohou sloužit k nasbírání informací o okolních památkách a pomocí navigace k nim může být řidič naveden.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama