Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Francouzi v Opelu utahují šrouby. Po Insignii OPC zatrhli velké SUV i Corsu

Nálada v německé automobilce Opel dosahuje bodu mrazu. Její zaměstnanci hojně odcházejí a někdejší ředitel, kterého značka složitě přetahovala od Volkswagenu, své působení rovněž v tichosti ukončil. Tlak ze strany nových majitelů z francouzského koncernu PSA na přejímání francouzské techniky je zřejmě neúnosný.
Vydáno: 14.08.2017
Opel Insignia CT
Opel Insignia CT Autor: OPEL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

„Ano, je samozřejmě logické, že největší SUV budeme vyrábět tady, v Rüsselsheimu. Dává to smysl. Lepší to bude už jen z toho důvodu, že je zde vyráběna naše nová Insignia, na jejímž podvozku bude velké SUV stát,“ prohlásil na loňské výstavě v Paříži někdejší ředitel Opelu, Dr. Karl Thomas Neumann. Značka na vývoji velkého SUV pracovala již od roku 2013, tedy od chvíle, kdy byl kompletně hotový podvozek aktuálně nové generace Insignie.

Jenomže jak už to bývá - člověk míní, pán Bůh mění. A božím nástrojem jsou v tomto případě Francouzi. Nový vlastník Opelu, koncern PSA, totiž bez skrývání přiznal, že Opelu jeho nové SUV, které prý chtělo předčit všechny vozy francouzského koncernu, zatrhl. Přitom teprve nedávno vyšlo najevo také to, že stejný osud potkal i chystanou Insignii OPC, místo níž přišlo slabší GSi.

Velké SUV i nová Corsa už jedině po francouzsku

S odkazem na dva zbrusu nové modely Opelu, které již na platformách od PSA stojí (námi bez velkého nadšení testovaný Crossland X a také Grandland X), bylo totiž jasně uvedeno, že taková paleta SUV Opelu prozatím musí stačit. A jestli se má značka v budoucnu dočkat většího SUV, bude stát na základech platformy PSA s označením EMP2. A to nejdříve za několik let.

Stejného osudu se dočká také nová generace Opelu Corsa. I ta byla totiž ve stádiu finálního vývoje, ale její dokončení narušil vnitropolitický boj připomínající odvetu za druhou světovou válku. Nová Corsa tak v rámci minimalizace nákladů koncernu PSA spočine na stejném základu jako Peugeot 208. Zdá se tedy, že z Opelu brzy bude jen další odbytiště pro francouzskou techniku. A to je škoda, protože Opel měl na víc. Dokazuje to i nová Insignia, na jejíž test se u nás můžete těšit už v tomto týdnu.

Článek je zařazen v: Opel , PSA , konec Opelu , opel končí , opel problemy , Francouzi , Francie , Opel Corsa , Opel Insignia , grandland x , Crossland X , opel x , PSA ničí opel , francouzi Opel
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama