Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Francie zcela zakáže dieselová i benzinová auta. A už ví kdy

Už dlouho se mluví o tom, že by dieselová auta měla mít omezený vjezd do některých evropských měst. Francie však šla ještě dál a vyhlásila absolutní zákaz aut na fosilní paliva, který začne platit za 23 let.
Vydáno: 09.07.2017
Francie zcela zakáže dieselová auta
Francie zcela zakáže dieselová auta Autor: iStock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rok 2040 bude pro Francii zlomový. Zástupci země mají v plánu co je více dodržet klimatické evropské dohody a jednou cestou k tomu je i absolutní zákaz dieselových a benzinovýh aut. Ale nejde jen o vjezd do centra Paříže nebo jiných měst. Jde o totální zákaz prodeje aut, která budou mít pod kapotou agregát na fosilní paliva.

Touto cestou se chce Francie stát nejčistší zemí Evropy, která bude mít neutrální uhlíkovou stopu. Ačkoliv je pravdou, že Francie nemá zrovna nejmodernější vozový park, přijde nám tohle řešení velmi drsné. Navíc zatím není vůbec jasné, jak chce vláda úspěšnosti tohoto nařízení dosáhnout. Obzvláště s přihlédnutím k faktu, že v první polovině letošního roku se benzinová a naftová vozidla podílela na novém vozovém parku ve Francii zhruba 95 procenty.

Vzestup elektromobility

Francouzský koncern PSA už se vyjádřil, že nejpozději do roku 2023 nabídne až u 80 % všech svých modelů i jejich hybridní nebo elektrické verze. A to je právě další z cílů francouzské vlády. Chce ve svých ulicích vidět hlavně elektromobily a hybridy a tímto krokem chce své občany „donutit“ je kupovat.

Naproti tomu ale Evropská unie upozorňuje, že je důležité myslet na fakt, že automobilky dnes vynakládají velké technologické úsilí k tomu, aby nové benzinové a dieselové agregáty byly pro životní prostředí takřka neškodlivé. Francie si ale stojí a za svým a rok 2040 vidí jako reálný pro spuštění svého plánu. Ačkoliv ještě neví, jak to udělá.

Článek je zařazen v: Francie , diesel , dieselová auta , zákaz , zákaz prodeje , nafta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama