Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Fotit na STK se zatím nebude, stejně dopadly i značky na přání

Od 1. ledna 2015 měly začít všechny stanice technické kontroly fotografovat vozy během prohlídky, aby doložily, že na STK byly. Stejně tak se měly začít vydávat registrační značky na přání majitele vozu. Obojí se ale pozdrží o rok.
Vydáno: 06.09.2014
Aston Martin Casion Royale
Aston Martin Casion Royale Autor: Aston Martin
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sněmovní hospodářský výbor potvrdil tento roční odklad z důvodů nepřiměřených nákladů a přílišného uspěchání zavedení celého systému, na které není nikdo zatím připraven.

Například ministerstvo dopravy mělo na přípravu celého systému šestnáct měsíců. Za tu dobu ale nedokázalo naplnit všechny požadavky, které by systém měl mít, a nedokázalo tak zabezpečit bezchybné fungování. Ovšem nutno říct, že ministerstvo se potýkalo s mnoha problémy, jako je neustálé měnění zadávacích podmínek. Například u STK se měla všechna auta nejdříve natáčet během celé prohlídky, aby bylo dokázáno, že na STK vůbec byla. Nároky na datové zpracování by ale byly neúnosné, tak bylo nakonec požadováno jen focení. I tím by se mělo předejít falšování technických prohlídek, kdy vozidla ani nenavštíví STK a stejně kontrolu dostanou.

Značky budou majitele

U registračních značek je to tak, že Ministerstvo dopravy se chce zcela zbavit výroby značek a předat ji soukromým firmám. Řidiči by tak platili nejen za registr vozidel, ale také za značku. Stali by se tak jejím majiteli a museli by si ji hlídat. Značky by vytvářely firmy, které prokážou dostatečnou schopnost splnit technologické požadavky vyžadované na tvorbu SPZ.

Kdo by chtěl, mohl by si objednat za další poplatek speciální značky, které by se vymykaly tradičnímu alfanumerickému kódu. Jedna taková značka by měla stát 5000 Kč, na auto tak vyjde SPZ na 10 000 Kč.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama