Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Fordů GT vznikne jen hrstka a budou jen pro vyvolené

Příští rok si zájemci budou moci konečně koupit novu generaci supersportu Ford GT. Jenže jich rozhodně nebude jako rohlíků na krámě.
Vydáno: 27.09.2015
Ford GT.

Ford GT se začne prodávat v roce 2016 jako model 2017 a bude opravdu výjimečný. A to tím, že nabídne vysoký výkon a perfektní jízdní zážitek, nehoráznou cenu a vznikne v malém množství. Už teď se z anonymních zdrojů proláklo, že jich Ford vyrobí jen 200 kusů. Pro Spojené státy jich bude určena hned celá polovina, pro Británii jen 20 kusů a na mnoho dalších zemí se ani nedostane.

Nová generace GT od Fordu navíc bude stižena downsizingem. Uprostřed vozu se bude vyjímat vidlicový šestiválec Eco Boost o objemu 3,5 l se dvěma turby a výkonem 441 kW. O to víc se ale ve srovnání s minulou generací vyšplhá cena nahoru. A to dramaticky, ze 150 tisíc na 400 tisíc dolarů.

Příští rok Ford oslaví 50. výročí legendárního vítězství prapůvodního Fordu GT v Le Mans, a nová generace GT má být tváří těchto oslav. Jenže přednostní právo zapsat se do pořadníku budou mít ti, kteří si koupili předchozí generaci GT nebo profláknutí sběratelé unikátních fordů. Takže taková nenápadná diskriminace. Ale to běžné smrtelníky jaksi pálit nebude…

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama