Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Ford představil elektronickou ruční brzdu pro milovníky driftů

Určitě je mezi vámi spousty těch, kteří se nemohou dočkat prvního sněhu, který s sebou přináší potěšení v podobě zasněžených parkovišť. Ta jsou totiž každou zimu obsypána milovníky jízdy dveřmi napřed. Jenže s klasickou ruční brzdou to prostě není ono.
Vydáno: 03.11.2017
Ford představil elektronickou ruční brzdu pro milovníky driftů
Ford představil elektronickou ruční brzdu pro milovníky driftů Autor: iStock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Někdo tento způsob zábavy odsuzuje, jiný si ho nemůže vynachválit. My jsme někde uprostřed. Pokud se takto půjdete bavit mimo veřejné komunikace a ostatní účastníky provozu, plně chápeme vaši touho po tom, užít si první sníh tak, jako když jste byli děti. Jen s většími hračkami. :)

Bohužel většina aut dnes má elektronickou ruční brzdu, se kterou takové řádění prostě není možné. A i ta klasická ruční brzda má své mouchy. Zabírá pomalu, její funkčnost není stoprocentní a jsou modely, ve kterých zablokuje rovnou všechna čtyři kola. Profesionální drifteři nebo závodní jezdci proto v autech mají hydraulickou ruční brzdu, která pracuje rychle, přesně a blokuje jen zadní kola. Toho se chytil Ford a představil elektronickou verzi této ruční brzdy.

Pracuje prakticky stejně. Na požádání zablokuje jen zadní kola, ale díky tomu, že je vše ovládáno elektronicky, nehrozí žádné zaseknutí nebo prodleva. Funkčnost asi nejlépe pochopíte z následujícího videa, ve kterém chytrou hračku představí Ken Block za volantem Focusu RS. A to velmi názorně, jak je u něj ostatně zvykem. Dobrá zpráva je, že si ji od 1. prosince můžete koupit. Ford stanovil její cenu na 999 dolarů, tedy asi 22 tisíc Kč.

Článek je zařazen v: ruční brzda , Ford , Ford Focus RS , Ken Block , elektronická ruční brzda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama