Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Ford postavil extrémní Raptor inspirovaný neviditelnou stíhačkou

Každý rok Ford představuje pro leteckou show EAA AirVenture nějaký speciálně upravený model. Letos sáhl po drsném Raptoru, který si vzal za vzor stejnojmenný stíhací letouns technologií stealth.
Vydáno: 07.07.2017
Ford F22-Raptor
Ford F22-Raptor
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Americká letecká show EAA AirVenture má velkou váhu a krom představení mnoha letounů si každoročně dává za úkol vybrat dostatek peněz na to, aby mladé lidi přivedla k letectví a ukázala jim, jak moc je zajímavé. Spolupráce s Fordem na této akci probíhá už dlouhé roky. V minulosti Ford pro tuto akci a následnou dražbu postavil třeba svítcí verzi modelu Mustang, kterou od nás znáte.

Letos ale padla volba na peklostroj v podobě modelu F-150 Raptor, kterému vybral na chlub stejný odstín šedivého lakování, který nosí stíhací letoun s názvem Lockheed Martin F-22 Raptor. A právě podle jména letounu dostal jméno i výsledný projekt. Upravený Raptor dostal pak navíc sadu karbonových dílů, nový audiosystém, velkou světelnou rampu na střechu, speciální terénní pneumatiky a podle informací úpravce také nový interiér.

Krom toho tvůrce přehrál mapy řídící jednotky přeplňovaného šestiválce a dostal se tak na velmi slušný výkon 545 koní. Pokud vás tato úprava baví stejně jako nás, pak si na 27. července nic neplánujte a vyrazte na leteckou show, jejíž součástí bude aukce Fordu F-22 Raptor. Jen se připravte na to, že za hubičku určitě nebude. Loňský Mustang se totiž vydražil za v přepočtu skoro 7 milionů korun.

Článek je zařazen v: Ford , EAA AirVenture , F-150 Raptor , Ford F-22 Raptor , Lockheed Martin F-22 Raptor , letecká show , dražba
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama