Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Ford Mustang – sotva se začal prodávat, už se chystá facelift

Podobně jako model Challenger od Dodge se nový Mustang od Fordu stal prodejním hitem. Není to zase tak dávno, kdy byl poprvé představen, ale už se mluví o změnách.
Vydáno: 20.08.2015
Ford Mustang 50th Anniversary Edition 2015  - Obrázek 4
Ford Mustang 50th Anniversary Edition 2015 - Obrázek 4 Autor: Ford Motor Company
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ford začal svůj nový Mustang prodávat za velkou louží ani ne před dvěma lety. V Evropě, natož u nás se ani nestačil ohřát v showroomech, v Česku je dokonce pro letošek vyprodáno. O mustanga je všude velký zájem, není ani divu, vůz se povedl a v Evropě se vůbec poprvé prodává oficiálně.

Už teď ale u Forda pracují na změnách a faceliftu. Ten by měl přijít s modelovým rokem 2018, tedy reálně se jej dočkáme nejspíše už někdy za dva roky. Může se zdát, že je předčasné mluvit o faceliftu, který přijde v roce 2017. Jenže letošní model je na mnoha trzích vyprodaný, příští rok budou mustangy od dealerů mizet nejspíše stejně rychle jako letos, takže na mnohé zájemce může přijít řada až po faceliftu.

Sice nepůjde o nijak radikální změny, ale přinejmenším nová příď budoucí model od toho stávajícího odliší. Mustang totiž dostane nový gril a snad i upravená světla. Současná automatická šestistupňová převodovka bude nahrazena desetistupňovou, která má přinést snížení spotřeby a lepší dynamické vlastnosti auta. Další podrobnosti se budeme dozvídat postupně.

Proslýchá se, že by také mohla konečně přijít i edice Mach 1, ovšem poněkud později, asi kolem roku 2020. O ní se spekuluje už několik let, ale stále ticho po pěšině. Tak se nechme překvapit.

Ford Mustang Fastback 5,0 TI-VCT V8 GT
Ford Mustang Fastback 5,0 TI-VCT V8 GT
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama