Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Ford chce s Mondeem konkurovat luxusním značkám

Vignale přichází. První vůz na našem trhu, který nese tohle příjmení, je Mondeo. A má silné sebevědomí. Už jméno vozu, kdy Vignale předskočilo Mondeo, nebo cenovka, která hlásá nejméně 930 tisíc, to jsou pěkně chlapské řeči.
Vydáno: 20.04.2015
Ford Vignale Mondeo 1
Ford Vignale Mondeo 1 Autor: FORD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ford před několika měsíci oznámil, že Vignale bude jeho jakousi divizí luxusních vozů. Stejně jako Citroën měl DS, tak i Ford udělal Vignale. Proč? Protože valná většina jeho zákazníků si vybírala nejvyšší model výbavy a ještě si ho dovybavovala. A kdyby byly vozy ještě luxusnější a ještě dražší, tak by se snad taky dobře prodávaly.

A tak vznikla divize nabídka služeb a výbavy na míru Vignale. První vlaštovky byly zatím jen jako výstavní premiéry, ale teď je tu realita. V Česku máme Ford Vignale Mondeo. A co nabídne? Tak třeba:

 • Zákazníci Vignale mohou po celou dobu vlastnictví vozu využívat speciální služby sestavené na míru svých individuálních požadavků, za tímto účelem mají k dispozici manažera Vignale a bezplatnou asistenční linku Vignale OneCall poskytující své služby 24 hodin denně.
 • Nová aplikace pro chytré telefony Ford Vignale Service nabídne zákazníkům podporu spojenou s GPS službami, jako je funkce Vignale Park Me, která umožňuje řidiči zaznamenat přesnou polohu, kde svůj vůz zaparkoval, a měří dobu strávenou na tomto parkovacím místě. Aplikace může také pomoci najít cestu k čerpací stanici a umožňuje na jedno stisknutí displeje vytočit linku pro nouzové volání nebo službu Vignale OneCall.

 

 • Motorová paleta se vyhnula nejmenším motorům a zahrnuje nový vznětový motor Ford 2,0 l TDCi Bi-Turbo 154 kW a zážehový EcoBoost o výkonu 176 kW. V nabídce se objeví také inteligentní pohon všech kol iAWD, jenž v případě nutnosti automaticky zlepšuje trakci nebo ovladatelnost vozu.
 • Interiér Fordu Vignale Mondeo se pyšní také přidanou zvukovou izolací, která lépe pohlcuje ruchy od vozovky.
 • Pohodlí cestujících na předních sedadlech mohou zvýšit multifunkční masážní sedadla s funkcí Active Motion. Celkem 11 nafukovacích polštářků obstarává masážní efekt v oblasti stehen, hýždí a bederní páteře, což zejména na delších cestách snižuje únavu zádového svalstva.
 • Sedadla ve Fordu Vignale Mondeo jsou čalouněna kůží Vignale. Pro dosažení maximální přesnosti se tento materiál řeže laserem, zdobí jej šestiúhelníkové prošívání a stehy tuxedo. Podobné měkké materiály se nacházejí také na palubní desce, středové konzole, loketní opěrce a výplních dveří.
 • Výsadní postavení tohoto modelu zdůrazňují speciální 18palcová kola v designu Vignale a exkluzivní odstín laku karoserie Vignale hnědá Nocciola. Pro Ford Mondeo Vignale je metalický lak součástí standardní výbavy, na výběr jsou také odstíny Vignale černá Panther, Vignale šedá Magnetic a prémiový čtyřvrstvý lak Vignale bílá Platinum.
 • Adaptivní LED světlomety Ford mají jasné světlo podobné dennímu a zároveň se natáčejí podle pohybu volantu a upravují intenzitu světla podle prostředí, v němž se vůz zrovna pohybuje (standardní výbava).
 • Aktivní parkovací asistent s funkcí kolmého parkování umožňuje řidiči nalézt parkovací místo odpovídající velikosti a automaticky do něj zacouvat.
 • SYNC 2 umožňuje řidiči ovládat telefon, zábavní systém, klimatizaci a navigaci pomocí přirozených hlasových pokynů.
 • Nabízí se také pokročilý navigační systém a audiosystém Sony DAB s 12 hi-fi reproduktory, o komfort řidiče se ale starají i funkce jako elektricky nastavitelný volant s pamětí polohy, elektrické otevírání dveří zavazadlového prostoru nebo vyhřívaný volant.
 • K vozu si zákazník může koupit hromady doplňků, jako je třeba kabelka ručně vyrobená z exkluzivní, vysoce kvalitní kůže, peněženka, spona na bankovky, obal na iPhone, pouzdro na vizitky nebo v Milánu v Itálii ručně vyráběná hedvábná šála a hedvábná kravata.

A co ta cena? Ta základní je na 929 990 Kč. Podle motorizace, pohonu kol, převodovky a vybavenosti šplhá cena nahoru. Přes jeden milion přeskočí hravě a na stránkách Fordu jsou ukázková auta za 1,25 či 1,27 milionu korun.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama