Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Focus RS dostal 400 koní, troufne si i na BMW a Mercedesy

Na trhu je dost hodně rychlých hatchbacků s výkony přes 300 koní. Volkswagen Golf R, SEAT Leon Cupra nebo nový Civic Type-R. Na vrcholu pak stojí prémiové BMW M140i a vůbec nejsilnější hráč – Mercedes-AMG A45. Nyní je tu však způsob, jak je všechny trumfnout v relativně levném Fordu.
Vydáno: 09.08.2017
Focus RS může mít až 400 koní.
Focus RS může mít až 400 koní. Autor: FORD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Focus RS o výkonu 350 koní a s chytrým pohonem všech kol platí za nejlevnější způsob, jak se dostat k ohromně rychlému a současně poměrně divokému ostrému hatchbacku. Jistě, je tady podobně rychlý Golf R nebo Leon Cupra, ty ale mají nejen méně výkonu, ale také znatelně uhlazenější charakter i tvary. Dosud se však i Focus RS musel sklánět před vládcem této třídy, Mercedesem-AMG A45 s nejvýkonnějším čtyřválcem světa o síle 381 koní, který zvládá sprint na 100 km/h za 4,1 sekundy.

Odpověď na Němce

Ve zrychlení na stovku Focus RS poráží také BMW M140i, jehož 340 koní a 500 Nm tuto disciplínu zvládá za 4,6 sekundy. Navíc má BMW šestiválec a znatelně prémiovější charakter, byť také s odpovídající cenovkou. Tradiční britský úpravce Fordů, společnost Montune, nyní nabízí způsob, jak veškerou konkurenci konečně překonat – alespoň na papíře. Focus RS se s její sadou úprav může pyšnit výkonem rovných 400 koní a točivým momentem 560 Nm.

Údaje o zrychlení úpravce nezveřejnil, na fantastickou akceleraci Mercedesu to ale asi pořád stačit nebude. Musíte se tedy prostě spokojit s konstatováním, že máte víc koní. Úpravy od Montune zahrnují nejen změnu nastavení řídicí jednotky, ale především upravené turbo, nové chlazení nebo přepracovaný výfukový systém. Ve Velké Birtánii za balíček s označením M400 zaplatíte 3495 liber, tedy asi 100 tisíc korun.

Článek je zařazen v: Ford Focus RS , chiptuning , Montune , ostrý hatchback , hot-hatch
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama