Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Fiat Ducato 4x4 Expedition – offroadová dodávka pro opravdové fajnšmekry

Pro toho, kdo chce výjimečný vůz za výjimečnou cenu, který mu navíc nabídne i pohodlné bydlení a schopnost překonávat těžký terén, je ideální volbou Fiat Ducato. Ne, není to nesmysl, opravdu mluvíme o dodávce Fiat Ducato.
Vydáno: 02.09.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Samozřejmě že ale nejde o běžné ducato, které si pořizují živnostníci a firmy, aby vozily zboží, vybavení či jiný náklad. Je to dodávka, která stojí tolik co supersportovní vůz a jmenuje se Ducato 4x4 Expedition. Není to výtvor skautského blázna či nadšeného cestovatele, ale přímo koncernové divize Fiat Professional. Expediční ducato se představilo na nedávném veletrhu karavanů a obytných automobilů v německém Düsseldorfu.

Jako základ posloužil Fiat Ducato Camper Van s prodlouženou podvozkovou platformou, který dostal množství nadstandardního vybavení nejen v exteriéru, ale hlavně uvnitř. Samozřejmě podvozek byl zvýšen, aby vůz mohl do terénu, dostal také pohon všech čtyř kol vyvinutý společností Dangel a ochranné pláty. K nepřehlédnutelným vnějším prvkům patří obrovská střešní zahrádka, která pojme velké množství vybavení či kanystrů na palivo. Je navíc opatřena sadou přídavných LED světel. V předním nárazníku je také výkonný naviják.

Co do drsnosti přibylo ducatu zvnějšku, pohodlí a luxus najdeme uvnitř. Po otevření dveří se objeví sice malý, ale docela luxusní byteček. Sedadla jsou vyvedena v kůži, nechybí sklápěcí letiště na spaní, kompletně vybavená kuchyň, množství skříněk a ukládacích prostor i televize. Automobil má i sprchový kout, přičemž celý interiér je osvětlen decentním LED podsvícením. Zatím jediný, a možná také poslední, Ducato 4x4 Expedition pohání dieselový čtyřválec Multijet II o objemu 2,3 l a výkonu slušných 150 koníků.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama