Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Fiat Ægea: Podivné jméno tureckého Itala

Fiat představil nový sedan, který je sice nyní určen primárně pro trhy Turecka a sedanům spřízněných zemí, ale postupně se rozšíří do 40 států světa. Vypadá skvěle. Jen to jméno… Ægea.
Vydáno: 27.05.2015
Fiat Aegea - Obrázek 3
Fiat Aegea - Obrázek 3 Autor: Fiat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Fiat připravoval tenhle vůz dlouho. Pro značku je to jedno z nejdůležitějších aut vůbec. Vždyť v zemních, které houfně holdují sedanům, může prodat aut víc, než Punta v západní Evropě. A koho vede v technickém průkazu jako třídního nepřítele? Třeba Peugeot 301, Škodu Rapid nebo Dacii Logan.

Auto je dlouhé 4,5 metru, 1,78 metru široké a 1,48 m vysoké. Na zádi má zavazadelník o objemu 510 l. Rozvor je 2,64 m, což je o téměř čtyři centimetry víc, než měl Fiat Linea, který Ægea plynule nahrazuje.

Pod kapotou se objevují čtyři motory – dva zážehové a dva vznětové. Výkony se ale moc lišit nebudou. Mají se pohybovat v rozmezí 70 a 88 kW. Nejúspornější motor má podle tabulek sežrat méně než čtyři litry nafty na 100 km.

Interiér vypadá velmi pěkně. Za příplatek se tu objeví i navigační systém s dotykovým ovládáním, který bude nabízet techniku TomTom.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama