Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Ferrari FF jako offroad? Něco na tom je!

Aston Martin, Lamborghini, Bentley, Porsche, Maserati... ti všichni už si s tou myšlenkou hráli. Jen Ferrari má rozum a žádné SUV nechystá. Ale není to zrovna u něj trochu škoda? Než na nás začnete křičet, poslechněte si pár argumentů.
Vydáno: 20.10.2015
Ferrari FF v offroad verzi
Ferrari FF v offroad verzi Autor: Rain Prisk Designs
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Předně, koncept od studia Rain Prisk Designs vychází z pozoruhodného modelu FF, který je už sám o sobě výjimečný a vybočuje z řady. Je to vůbec první Ferrari s pohonem všech kol a také první Ferrari s karoserií typu shooting brake. Někdo drzý by možná dokonce řekl, že je to prostě hatchback. A přesto je tohle "každodenní" Ferrari podle kapacit, jako je britský novinář Chris Harris, naprosto skvělé.

Tak proč neudělat ještě další krok?

Navíc, koncept přezdívaný Ferrari X-FF vlastně není opravdové SUV, ale prostě jen pořádně zvednuté FF. Takové Ferrari Scout. Jízdní vlastnosti by tak mohly být mnohem zajímavější než u luxusních mastodontů jiných prestižních značek. Dokážete si tuhle věc představit třeba na nějaké šotolinové cestě? My ano a vůbec nás ten pohled neuráží.

No a pak je tu samotný fakt, že tenhle návrh není zbytečně opulentní a prostě vypadá dobře. Rozhodně lépe, než všechny ty přerostlé verze už tak přerostlých Bentleyů a jim podobných. Škoda, že na 99,9 % se do výroby nedostane.

Zetor od Pininfariny

GALERIE: Nový Zetor navrhli karosáři od Ferrari

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama