Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Ferrari chystá nové okruhové monstrum. Řve jako hurikán

Pokud je vám LaFerrari málo a FXX K vás po těch letech už nebaví, počkejte si na okruhovou bestii, kterou italská značka právě teď testuje v Monze. Bude extrémně výkonná, velmi rychlá, pekelně hlučná a bude se jmenovat Ferrari FXX K Evoluzione.
Vydáno: 17.09.2017
Ferrari FXX K Evoluzione v Monze
Ferrari FXX K Evoluzione v Monze Autor: Youtube
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ferrari FXX K, ze kterého novinka bude vycházet, je okruhovým speciálem představeným už v roce 2015 a šlo vlastně o závodní verzi hybridního LaFerrari. Jeho problém ale byl, že vzniklo pouze v počtu 32 kusů, které samozřejmě okamžitě zamířily do více či méně profesionálních stájí nebo soukromých sbírek. Když už se někde nějaké objeví na prodej, a za ty dva roky se to stalo asi dvakrát, strhne se celkem mela. Speciál totiž pracuje s hybridním pohonem, kterému vévodí 6,3litrový dvanáctiválec o výkonu 860 koní a sekunduje elektromotor o výkonu 190 koní. Inženýři navíc vsadili na v F1 ozkoušený systém KERS, což dělá FXX pro milovníky rychlosti ještě přitažlivější.

Ale právě tito milovníci rychlosti pro nedostatek kusů FXX K plakali tak nahlas, až je Ferrari vyslyšelo a rozhodlo se, že jim postaví další hračku. Tentokrát by snad mělo vzniknout více kusů, ale to zatím nikdo nepotvrdil. Díky videu, které máte níže, ale víme, že novinka bude mít na dnešní dobu až neskutečně ostré rysy, že bude hlučná a vrabci na střeše prozradili i něco o technické stránce auta.

Ferrari prý i tentokrát sáhlo po systémech a materiálech, které jinak používá v F1. K tomu ale přidalo něco na aerodynamické preciznosti a hlavně na výkonu. Jsou to jen dohady, ale mluví se o tom, že speciál půjde naladit až na 1 200 koní. A s tím už se rozhodně dá pracovat. Jak moc, to ukazují špionážní záběry z Monzy, ke kterým dodáme jediné. Nezapomeňte si zapnout zvuk!

Článek je zařazen v: Ferrari , Ferrari FXX K , Ferrari FXX K Evoluzione , Monza , testování
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama