Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Ferrari 812 Superfast nemá jméno nadarmo. Jeho rychlost bere dech

Všichni víme, že Ferrari dělá velmi rychlá auta. 812 Superfast tu rychlost má i ve jméně. A následující video vám ukáže, že zcela oprávněně!
Vydáno: 01.07.2017
Ferrari 812 Superfast
Ferrari 812 Superfast Autor: Ferrari
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Když italská značka 812 Superfast představila na autosalonu v Ženevě, automobilovými kruhy se okamžitě rozneslo vzrušené špitání. Proč? Protože navzdory současné módě, která velí přeplňovat, a navzdory oblíbenosti hybridních pohonů, Ferrari sáhlo po klasické atmosférické jednotce. Chce se nám takřka křičet hurá, protože atmosféra je dnes celkem ohrožený druh.

Supersport tedy pohání 6,5litrový agregát, který přes sedmistupňovou automatickou převodovku posílá na zadní kola 800 koní výkonu a 718 Nm točivého momentu. Vzhledem k tomu, že auto váží pouhých 1 630 kilogramů, je jasné, že zrychlení bude bleskové. Z 0 na 100 km/h to zabere jen 2,9 sekundy a na 200 km/h jen 7,9 sekundy. Tak co, už chápete to pojmenování? J Čísla jsou jedna věc, ale trochu nudná. Reálné zrychlení je mnohem zajímavější. Tak se na něj podívejte a pak nám dejte vědět, jak se vám líbí. Nám moc!

Článek je zařazen v: Ferrari , Ferrari 812 Superfast , rychlost , zrychlení , atmosférický motor
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama